HAKUNA MATATA

Představte si, že se ráno probouzíte, venku je sníh a teploměr ukazuje několik drsných stupňů pod nulou. Nebo si raději představte, že se probouzíte na africkém ostrově Zanzibar, teploměr ukazuje 29 stupňů a vy máte výhled na jedno z nejkrásnějších míst na planetě. Z jedné strany slyšíte africký pozdrav JAMBO, z druhé se ozývá HAKUNA MATATA znamenající „žádnej problém“ a vyjadřující bezstarostnost.

Na pár hodin si vezměte počítač, dejte si čerstvý mangový džus a k práci si už za chvíli objednáváte Pizzu SEAFOOD. Odpoledne vyrážíte do vln a rovníkové slunce se stará o váš nový bronzový vzhled. Následuje pravá africká večeře v lidnaté a přátelské vesnici zakončená tancováním s dětmi při jejich rytmické diskotéce. Vracíte  se do postele, dopijete místní originální Coca-Colu a druhý den se probouzíte s plánem navštívit Stonetown, rodiště Freddie Mercuryho. Taková rána mi z černého kontinentu budou moc chybět. Moje poprvé v Africe bylo určitě tím nejsilnějším zážitkem začínajícího mrazivého jara.

V ostrožském děcáku na jižní Moravě jsme Velikonoce hodně prožívali. Se strýcem (vychovatelem) jsme jako kluci pletli žily na holky a druhý den jsme je „přepadli“ ještě v postelích. V košili a s připravenou igelitkou na sladkosti jsme jako parta vyráželi po známých i neznámých a dopoledne přinesli hromadu vajíček, sladkostí a nějakou tu kačku. V tom jsme se předháněli nejvíce. Dnes už poněkolikáté strávím Velikonoce (stejně jako Vánoce, Halloween, jarní prázdniny nebo část léta) s kluky a holkami z dětských domovů na naši táborové základně u Ostravy. Děckám s DUHOU Zámeček dáváme místo dárků zážitky, než aby v těchto termínech byly, na rozdíl od ostatních dětí z děcáku, samy.

Můj blog často zaměřuji na život mimo školu. Ačkoliv akademický svět je důležitý, mnohem důležitější je, co přece jenom děláme mimo školní lavice. A kdo mě už z rodiny OPEN GATE a KFF zná, ví, že tato věta pro mě není jen prázdnou frází. Sebekriticky musím uznat, že nepatřím ke studentům s těmi nejlepšími akademickými výsledky. V minulém blogu jsem prozradil, že jsem student na celý úvazek s celým úvazkem. Školní svět politologie a mezinárodních vztahů se mi každý den propojuje s pracovním agenturním světem online marketingu. A co mě na těchto světech fascinuje? To, že obzvlášť v současnosti jsou nesmírně dynamické a ovlivňují mnoho lidí, jejich myšlení nebo volbu získávání informací z veřejně dostupných zdrojů a sociálních sítích.

Zdravím všechny z OPEN GATE, vedení nadace KFF, absolventky, absolventy i samozřejmě ostatní, kteří zamířili na můj blog. 

Mějte se hezky!
HAKUNA MATATA.