Druhý ročník jakožto rok výzev a příležitostí

Začátek mého druhého roku na univerzitě byl také začátkem mnoha skvělých věcí. Stala jsem se členem semináře pro postgraduální studenty vedené profesorem z Oxfordu, který se také stal mým poradcem pro nadcházející léta. Díky tomuto semináři jsem také získala post na Keio University jako výzkumný asistent.

Nyní pracuji na tvoření databáze tisíce firem a korporací, ve které kompiluji informace o afiliacích mezi velkými korporacemi a menšími firmami, či byznysy typu startup v japonštině. Toto mě přivádí k mému novému projektu, který jsem začala společně s mým profesorem ze semináře a PhD studentkou. Píšeme studii o vývoji kapitalismu v Asii a o nových vztazích mezi velkými korporacemi a menšími podniky v Jižní Koreji a v Japonsku, přičemž používáme mou databázi. Tuto studii bude toto jaro v Kyotu prezentovat výše zmíněná studentka a pokud financování od Keio University dovolí, v létě poletím do Chicaga, kde budu naše výsledky prezentovat na konference Akademie Managementu. Vše je pro mě velmi nové a vzrušující, rychle se mnoho učím, což je obrovským zdrojem motivace a možnost pro sebezlepšování se. Kromě seriózních akademických záležitostí se také snažím zabývat i nějakými zábavnými činnostmi. Například jsem se začala věnovat studiu korejštiny po letech občasného samostudia. Jsem ve třídě jediná nejaponka, takže profesoři nejdříve nevěděli, co si o mně myslet, teď už si na mě ale zvykli. Věřím, že kromě Číny je Jižní Korea jedním z nejdůležitějších globálních hráčů, a to ekonomicky i kulturně. Pokud vše půjde dobře a třeba nepřesedlám na Malajštinu, pojedu v třetím ročníku na výměnné studium do Seoulu.
 
Mimo jiné jsem také oslavila jeden rok od začátku svého členství v univerzitním Kendo týmu (Kendo je japonský bojový sport s dlouhou tradicí). Na postup v žebříčku musí člověk dokonce skládat zkoušky, navíc budu brzo závodit na svém prvním turnaji v Tokiu, není tedy čas otálet. Stejně jako při mém studiu na Open Gate Boarding School, věřím že v přísloví v zdravém těle zdravý duch je více než špetky pravdy, proto se snažím být alespoň trochu aktivní i když mám mnoho školních povinností. Protože pořádně se zapotit, zakřičet si a zápasit s přáteli a jinými studenty s bambusovými meči je skvělý způsob relaxace. Jarní semestr už brzy začne a tak celým srdcem doufám, že budu pokračovat v naplňování očekávání všech skvělých lidí, kteří mě tyto dlouhá léta i nadále podporují. Také doufám, že se mi bude dařit v dalším semináři, tentokrát o mezinárodní bezpečnosti a to v japonštině, do kterého tento semestr plánuji vstoupit, a také celkově doufám, že budu dále využívat svůj čas v Japonsku chytře.