Další začátek …

Již více než měsíc mám tu příležitost chodit na přednášky na univerzitě v Lancasteru, která je podle „Guardian League table“ šestou nejprestižnější univerzitou ve Velké Británii. Po mém příjezdu do Lancasteru to ale spíše vypadalo celé první dva týdny jako procházka růžovým sadem.

První týden  zde byl takzvaný „fresher´s week“, během kterého jsem měl šanci poznat své nové spolužáky, areál a město. Dále probíhala registrace na můj kurz, zapisování se do extrakurikulárních aktivit a v neposlední řadě přednášky o novém způsobu života a o tom, co máme dělat, pokud nastanou nějaké problémy.

Druhý týden nám začaly již přednášky naostro, ale stále to bylo jen o tom, jaké učebnice bychom si měli koupit, kolik času bychom měli věnovat danému předmětu mimo vyučovací hodiny a také jsme dostali plán hodin na celý rok. Ovšem již třetím týdnem jsem začal poznávat, že ne všechno bude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo. Byly nám zadány první  eseje, první projekty a sdělena data prvního zkouškového období. Pět týdnů uběhlo doopravdy rychle, a jak se zdá, poznámka v kalendáři, že budou probíhat první testy, se blíží vesmírnou rychlostí, jelikož je to již 19. listopadu. Tak snad se zdaří :-).

V britském systému univerzitního života platí, že pokud je titul to jediné, co jsme si z univerzity odnesli, univerzita selhala. Proto se nás zde všichni snaží co nejvíce podpořit v začleňování se do různých aktivit, a tak jsem ani já neodolal široké nabídce a přidal jsem se do skupiny „Mezinárodní partnerství mezi školami byznysu“. Také jsem byl zvolen jako člen do komise pro zastupování studentů prvního ročníku ekonomie a zároveň jsem se stal členem studentské rady, kde zastupuji studenty managementu, taktéž studující první ročník. A v neposlední řadě jsem se připojil do klubu „Baťůžkářů“, kteří organizují různé denní výlety do okolí univerzity. Jaký bude můj univerzitní život nadále je i pro mne překvapením, ale jedno vím jistě – první týdny proběhly zcela podle mých představ.

Lancaster University, dle Guardian League table šestá nejprestižnější univerzita v UK.

Další začátek …