Chvilka odpočinku a příprava na další semestr

Další semestr utekl rychleji než ten předchozí a opět dorazilo zkouškové období. Naštěstí mi všechny testy dopadly na skvěle, což mě velmi potěšilo, jelikož se opět na pár měsíců můžu naplno věnovat své práci. Když se moji spolužáci rozutekli na Vánoce zpátky k rodinám, já věděl, že mě teprve práce čeká. Před Vánoci jsem musel připravit reporty o výkonnosti klientských portfolií za čtvrtý kvartál roku 2018, ostatně jako na konci každého čtvrtletí. Pozitivum bylo, že i když akciové trhy zaznamenaly koncem roku prudký pokles, portfolia našich klientů zůstaly v zisku z důvodu kvalitní diverzifikace jejich aktiv. Ve čtvrtém kvartálu byly hlavním tahounem investice do zlata, které v korunovém vyjádření zhodnotily přibližně o 10 %.

Díky dobře odvedené práci jsem o prázdninách mohl pořádně odpočívat. Společně s rodinou jsem si užil ty pravé české Vánoce. Ochutnal jsem všechny druhy cukroví, díval se na vánoční filmy a chodil se psy na procházky zasněženou krajinou. Prostě to byly Vánoce jak z pohlednice. Ke štědrovečerní večeři jsem měl kapra a bramborový salát a poté jsem se s rodinou dívali na Pelíšky. Po svátcích jsem se začal soustředit na začátek nového roku a na můj slib z minulého příspěvku, že se začnu více věnovat sportu.

Kromě práce a získávání nových zkušeností se i nadále snažím věnovat boxu. Jak jsem již psal v minulých příspěvcích, stále na box chodím jednou týdně, ale začal jsem dělat i další fyzické aktivity. Jednou týdně chodím na badminton, s třemi kamarády, kteří jsou také bývalí studenti Open Gate a hrajeme čtyřhru. Dále také chodím jednou týdně do posilovny. Jsem moc rád, že jsem začal více sportovat, protože už mě tolik nebolí záda, když dlouho sedím ve škole nebo v práci a celkově se cítím lépe. Teď už mi začal nový semestr. A doufám, že si v práci, ve škole a v osobním životě povedu stejně dobře jako doteď.