Cestování na kole

Zase mi zrušili mi let. V únoru jsem se domů nedostala kvůli angíně, v dubnu kvůli Covid-19 a před týdnem mi aerolinka poslala email v holandštině, kde stálo, že mi zase ruší let.

Po měsíčním online zkouškovém, které jsem věnovala hlavně psychologii, statistice, akademickým dovednostem, ekonomii, strategickému managementu a sociologii, jsem úspěšně ukončila první rok bakalářského studia. Moji tilburgští přátelé postupně odjíždějí do svých zemí a já přemýšlím, co a jak s červencem v Tilburgu. Nejspíš do Čech odcestuji v druhé polovině července vlakem přes Berlín nebo spolujízdou, poněvadž mi stopování bylo rodinnými příslušníky přísně zakázáno. Do té doby budu holandské léto trávit prací, online stáží v HR a marketingu a objevováním zdejších jezer - na kole.

Věděli jste, že Tilburg je opravdu nevídaně obklopený krásnou přírodou? Během dvaceti minut na kole se dostanete do lesů, ke kanálům či k překrásným jezerům. Zrovna minulý týden bylo opravdu krásné počasí a mnoho studentů ještě zůstalo ve městě. Dny jsem tak trávila koupáním v místních jezerech. Některá jezera jsou velice známá pro svou neuvěřitelně čistou vodu, a tak se u nich po večerech schází skupinky mladých lidí. O jiných zase vůbec nikdo neví, takže máte celé jezero jen pro sebe. Plave se také ve zdejším přístavu. Na kole se dostanete i do blízkého národního parku vyhlášeného pro své písečné duny. Krásné je to tu v létě opravdu všude.

Pokud se budu z Nizozemí někdy stěhovat, po jízdě na kole se mi bude moc stýskat. Tento rok jsem bydlela daleko snad od všeho a všech, a tak už znám Tilburg jak své boty. V půlce prázdnin se stěhuji do nového pokoje. Po vzoru Nizozemců to celé stěhování uskutečním na kole.

Na jednu stranu už se nemůžu dočkat, až budu moci cestovat i jinak než na kole. Nemůžu se dočkat obnovených letů a obyčejných jízd vlakem do sousedních měst. Teď se ale nejvíc těším, až budu doma.

Cestování na kole
Cestování na kole
Cestování na kole