„Čas na změny“

A je to tady, po úspěšném zakončení bakalářského studia jsem se po 3 měsících dočkala i bakalářského diplomu. V posledním semestru studia mi ale začaly hlavou probíhat myšlenky, že je čas se v životě posunout dál nejen ve studiu.

Tímto jsem se rozhodla, že se budu snažit svůj 3-letý pobyt na vysokoškolské koleji posunout někam dál a poohlídnu se po samostatnějším bydlení. Začala jsem brouzdat po internetových stránkách, které nabízejí ubytování pro studenty – klasické „studentské byty“ ve stylu až 4 lidé na pokoji mě ale po několika hodinách odradil a přemýšlela jsem o jiných možnostech. Naštěstí mi v hlavě proběhla myšlenka, že na Praze 4, kde mám trvalý pobyt, už od malička znám pár „sociálních pracovnic“ včetně jejich paní vedoucí. Obrátila jsem se tedy na ní s nápadem a prosbou, zda by bylo možné nějak zažádat o „městský byt“. Společně jsme se do toho pustili a po 2 měsících jsem již měla jasno – budu mít v nájmu garsonku. Do bytu jsem se přestěhovala v srpnu, tudíž jsem měla čas se zabydlet a byt zařídit tak, abych v něm mohla pohodlně bydlet. Podle mého názoru je osamostatnění se jeden z nejdůležitějších kroků v životě. Já osobně mám ráda jistotu, a tudíž jsem hned o něco klidnější, že až budu odcházet z dětského domova, nebudu muset řešit, kde budu bydlet.

Koncem září začal nový semestr, tak hurá do školy. Výuka se přesunula z klidných Vršovic na rušný Smíchov – čímž se ledacos změnilo. Místo vůně připravujících se obědů ze studentské menzy teď cítím ve škole jen zápach z vařícího se piva z nejmenovaného pivovaru. Ze svých kamarádů z oboru nyní potkávám jen menšinu a hodně nových tváří – je to trochu smutné, ale nedá se nic dělat. Do studia jsem se zapojila velmi rychle – o prvních cvičeních jsem se dozvěděla, jaký nespočet prezentací a prací budu muset zpracovat. Ale samozřejmě je to pro naše dobro, zkušeností s prezentacemi před lidmi není nikdy dost a v budoucím pracovním životě se mi budou určitě hodit. Nyní už se láme semestr a my si vybíráme studijní směr, který nám následující rok a půl bude určovat hlavní studijní předměty. Po pečlivém prostudování jsem si vybrala směr obchod a marketing, protože v dnešní době se tyto znalosti budou jistě velmi hodit a vím, že mě předměty budou i bavit. A nyní už hurá na seminárky a postupné učení na před-termíny zápočtů a zkoušek.