Setkání stipendistů projektu Univerzity

Setkání stipendistů projektu Univerzity

Setkání stipendistů projektu Univerzity
Tradiční setkání stipendistů a absolventů, kteří během studia na univerzitě získali od Nadace The Kellner Family Foundation finanční grant.

Třetí den nového roku jsme se potkali se studenty univerzit v pražském letohrádku Hadovka, v místě s velmi zajímavou historií, které si získává pozornost jako nevšední architektonické dílo. Tomáš Marťák nás pobavil nejen svým vědeckým přístupem k pečení poctivého českého bochníku chleba. Při zamyšlení Daniela Mužátka o tom, jak dobře učit matematiku, jsme si přáli, aby na našich školách bylo hodně nadšených učitelů i žáků, pro které nebudou čísla noční můrou. O systému studia medicíny na britských univerzitách mluvila Le Thu Tran. Závěr první části setkání patřil studentu univerzity v Oxfordu Revanu Rangotisovi. O hudební vystoupení se postarali houslista Filip Zaykov a student operního zpěvu na vídeňské univerzitě Jakub Ošmera. O své vzpomínky na události před třiceti lety i pohled na aktuální situaci v Evropské unii a její další vývoj se pak se studenty podělil diplomat a politik, poslanec Evropského parlamentu Alexandr Vondra.

Za fotodokumentaci z akce děkujeme Karlu Cudlínovi: https://www.facebook.com/pg/kellnerfoundation/photos/?tab=album&album_id=2593524027638363