background image

Ondřej Gonzor

Náš stipendista od roku 2021

Univerzita

University of Pennsylvania, USA

Obor

Computer Science

Rodné město

Praha

Kontakt

ondrej@seas.upenn.edu

Víceoborové studium

Od mala mě bavily různé hlavolamy a hádanky. Když jsem v jedenácti objevil programování, věděl jsem, že je to obor, kterému se chci věnovat. Na programování mě baví, že přináší (stejně jako hlavolamy) nové výzvy a zároveň je to způsob, jak převést své nápady v realitu. Při tvorbě našich projektů jsem zjistil, že mě kromě vývoje baví i businessová část. Proto se mi líbilo, že Penn nabízí možnost víceoborových studií. Univerzita je známá tím, že je „pre-professional“, takže klade důraz na účast na stážích a má i vlastní startupový inkubátor. I když jsem Penn objevil pouze dva týdny před koncem „early decisions“, tak jsem stihl napsat eseje a podat přihlášku.

Rozmanitost příležitostí i kultur

Aktuálně je to lehce přes měsíc, co mi začala škola (v USA začíná škola koncem srpna). Zatím musím říct, že odjet do zahraničí bylo pro mě to nejlepší rozhodnutí. Baví mě tu ta rozmanitost – mí přátelé jsou z celého světa od Ohia přes Ghanu a Izrael po Tokio – a je úžasné sledovat, jak různé kultury přemýšlí a fungují. Jedním z hlavních důvodů, proč jsem chtěl jít do zahraničí byly příležitosti, které mi škola může nabídnout. Dá se říct, že cokoliv chcete, s tím vám tu pomůžou. Ať je to výzkum, který můžete dělat ve spolupráci s profesory, kteří jsou špičkami ve svých oborech. Stáž v jednom z gigantů na West Coast. Nebo chcete založit startup a potřebujete peníze a mentory na rozjezd…

Ano, není to zadarmo, dostat se sem je složitější než zůstat u nás doma. Škola je náročná a často jste na konzultacích i o víkendech. To ale neznamená, že si nenajdeme čas i na něco jiného. Stále se tu něco děje a každý si tu najde to svoje, ať vás baví sport, finanční poradenství, výlety do přírody, hrát D&D, nebo cokoliv jiného, pravděpodobně tady na to máme klub. Já jsem například součástí Biosphere a společně jezdíme na túry nebo na vodu.

Moje cíle

Mým cílem na tento rok je sžít se s prostředím a pochopit požadavky studia. V příštím semestru se plánuji zapojit do výzkumu v data science v oblasti politologie. Mimo to se snažím kvalifikovat do místního startup inkubátoru s projekty, na kterých aktuálně pracuji, abych potkal podobně smýšlející lidi a mohl využívat podporu, kterou umí nabídnout. Co se dlouhodobých cílů týče, tak plánuji pokračovat v objevování nových věcí a dělat aktivity, které mi dávají smysl. Můj hlavní cíl ovšem je udržet si zdraví. Jelikož věřím, že je třeba vyvážit mentální zátěž i tou fyzickou, tak chci pokračovat ve svém ranním cvičení (máme krásnou čtyřpatrovou posilovnu, která otevírá v šest) a mít osm hodin spánku, protože kvalitní spánek je něco, bez čeho nemůžu žít.