background image

Ondřej Gonzor

Náš stipendista od roku 2021

Univerzita

University of Pennsylvania, USA

Obor

Computer Science

Rodné město

Praha

Kontakt

ondrej@seas.upenn.edu

Víceoborové studium

Od mala mě bavily různé hlavolamy a hádanky. Když jsem v jedenácti objevil programování, věděl jsem, že je to obor, kterému se chci věnovat. Na programování mě baví, že přináší (stejně jako hlavolamy) nové výzvy a zároveň je to způsob, jak převést své nápady v realitu. Při tvorbě našich projektů jsem zjistil, že mě kromě vývoje baví i businessová část. Proto se mi líbilo, že má univerzita nabízí možnost víceoborových studií. Univerzita je známá tím, že je „pre-professional“, takže klade důraz na účast na stážích a má i vlastní startupový inkubátor. I když jsem Penn objevil pouze dva týdny před koncem „early decisions“, tak jsem stihl napsat eseje a podat přihlášku.

Rozmanitost příležitostí i kultur

Zatím musím říct, že odjet do zahraničí bylo pro mě to nejlepší rozhodnutí. I po roce mě tu baví ta rozmanitost – mí přátelé jsou z celého světa od Ohia přes Ghanu a Izrael po Tokio – a je úžasné sledovat, jak různé kultury přemýšlí a fungují. Jedním z hlavních důvodů, proč jsem chtěl jít do zahraničí, byly příležitosti, které mi škola může nabídnout. Dá se říct, že cokoliv chcete, s tím vám tu pomůžou. Ať je to výzkum, který můžete dělat ve spolupráci s profesory, kteří jsou špičkami ve svých oborech. Stáž v jednom z gigantů na West Coast. Nebo chcete založit startup a potřebujete peníze a mentory na rozjezd…

Ano, není to zadarmo, dostat se sem je složitější než zůstat u nás doma. Škola je náročná a často jste na konzultacích i o víkendech. To ale neznamená, že si nenajdeme čas i na něco jiného. Stále se tu něco děje a každý si tu najde to svoje, ať vás baví sport, finanční poradenství, výlety do přírody, hrát D&D, nebo cokoliv jiného, pravděpodobně tady na to máme klub. Já jsem například součástí Biosphere a společně jezdíme na túry nebo na vodu.

Moje cíle

Tento rok bych se rád více zapojil do mimoškolních aktivit a více využil příležitostí, které kampus nabízí. Ať už jde o večeře s alumnies, kteří jsou špičkami ve svých oborech, hackathony, nebo pomáhání mými znalostmi komunitě. Mimo to se snažím kvalifikovat do místního startup inkubátoru s projekty, na kterých aktuálně pracuji, abych potkal podobně smýšlející lidi a mohl využívat podporu, kterou umí nabídnout. Co se dlouhodobých cílů týče, tak plánuji pokračovat v objevování nových věcí a dělat aktivity, které mi dávají smysl. Můj hlavní cíl ovšem je udržet si zdraví. Jelikož věřím, že je třeba vyvážit mentální zátěž i tou fyzickou, tak chci pokračovat ve svém ranním cvičení (máme krásnou čtyřpatrovou posilovnu, která otevírá v šest) a mít osm hodin spánku, protože kvalitní spánek je něco, bez čeho nemůžu žít.