background image

Merlin Asher Garbini

Náš stipendista od roku 2022
Merlin Asher Garbini
Merlin Asher Garbini

Univerzita

Tilburg University, NL

Obor

International Business Administration

Rodné město

Praha

Kontakt

merlingarbini@gmail.com

Absolvent gymnázia Open Gate v roce 2022

Široké spektrum možností

Pro své bakalářské studium jsem si vybral obor International Business Administration. Jedná se o obor, který se zaměřuje převážně na ekonomii, matematiku a management. Obor je to však vcelku široký a dává studentům příležitosti zabrousit do různých oblastí jako je například statistika, obchodní právo nebo finance.

Studovat obor International Business Administration v Tilburgu je také skvělé v tom, že v třetím ročníku škola vyzývá studenty k semestru studia v zahraničí nebo získávání zkušeností formou stáže. Studenti se však mohou rozhodnout i pro třetí možnost, kterou je volný výběr předmětů se zaměřením přímo na univerzitě.

Tento obor na Tilburg University jsem si vybral z toho důvodu, že se zaměřuje na funkčnost firmy a různé vlivy na firmy v praxi, se zaměřením na ekonomii. Ekonomie jako obor samotný je více teoretický a analytický a obor Business je ve většině případech zaměřený čistě na různé elementy řízení firmy. Obor International Business Administration mi tedy nabízí skvělou střední cestu mezi ekonomií a businessem, jelikož nabízí „praktické využití ekonomie“ s použitím matematických prvků.

První pohled na univerzitu

Jelikož své studium v Tilburgu budu teprve začínat, tak zatím nemohu důvěrně popsat průběh školního roku nebo dění na univerzitě. Měl jsem však šanci univerzitu navštívit a projít si budovy kampusu. Budova fakulty ekonomie a managementu, do které budu chodit nejčastěji, mě okouzlila výhledem na velký park, kde studenti mohou relaxovat nebo pracovat mezi přednáškami. Místní rozsáhlá knihovna mě zase překvapila svým moderním a zároveň útulným vzhledem. Zde jsem se také podrobněji dozvěděl o studentských asociacích, do kterých bych se rád brzy zapojil. Věřím, že mi to může pomoci získat cenná přátelství, kontakty a zkušenosti do mé budoucí kariéry.

Kromě mé fakulty mě nejvíce zaujalo sportovní centrum univerzity. Nabízí roční předplatné zahrnující široké spektrum více než 58 sportů, bazén a plně vybavenou posilovnu. Jelikož jsem milovníkem sportu, nemohu se dočkat na využívání centra ve svém volném čase. Mimo to se těším také na své první městské kolo, jelikož kola jsou v celém městě jedním z hlavních dopravních prostředků a také dobrým zdrojem sportu pro studenty.

Ekonomie obnovitelných zdrojů

V mém magisterském studiu a profesním životě se plánuji zabývat ekonomií obnovitelné energie, která je stále více se rozvíjejícím pracovním odvětvím a dle mého názoru důležitou součástí budoucí české a světové ekonomiky.

Ekonomie obnovitelné energie je oborem s ohromným potenciálem, jelikož jsou fosilní paliva limitovaným a neobnovitelným zdrojem energie. Ať už kvůli znečišťování přírody, či z důvodu docházejících zásob a zvyšování cen, se lidstvo bude muset přesunout k využívání obnovitelných zdrojů pro získávání elektřiny. Proto se chci zaměřit na ekonomii obnovitelné energie ve své profesní kariéře, jelikož tím mohu přispět k lepší budoucnosti pro nás i pro příští generace.