background image

Merlin Asher Garbini

Náš stipendista od roku 2022
Merlin Asher Garbini
Merlin Asher Garbini

Střední škola

Open Gate

Univerzita

Tilburg University, NL

Obor

International Business Administration

Rodné město

Praha

Kontakt

merlingarbini@gmail.com

Absolvent gymnázia Open Gate v roce 2022

Široké spektrum možností

Pro své bakalářské studium jsem si vybral obor International Business Administration. Jedná se o obor, který se zaměřuje převážně na ekonomii, matematiku a management. Obor je to však vcelku široký a dává studentům příležitosti zabrousit do různých oblastí jako je například statistika, obchodní právo nebo finance.

Studovat obor International Business Administration v Tilburgu je také skvělé v tom, že v třetím ročníku škola vyzývá studenty k semestru studia v zahraničí nebo získávání zkušeností formou stáže. Studenti se však mohou rozhodnout i pro třetí možnost, kterou je volný výběr předmětů se zaměřením přímo na univerzitě.

Tento obor na Tilburg University jsem si vybral z toho důvodu, že se zaměřuje na funkčnost firmy a různé vlivy na firmy v praxi, se zaměřením na ekonomii. Ekonomie jako obor samotný je více teoretický a analytický a obor Business je ve většině případech zaměřený čistě na různé elementy řízení firmy. Obor International Business Administration mi tedy nabízí skvělou střední cestu mezi ekonomií a businessem, jelikož nabízí „praktické využití ekonomie“ s použitím matematických prvků.

První pohled na univerzitu

Jelikož své studium v Tilburgu budu teprve začínat, tak zatím nemohu důvěrně popsat průběh školního roku nebo dění na univerzitě. Měl jsem však šanci univerzitu navštívit a projít si budovy kampusu. Budova fakulty ekonomie a managementu, do které budu chodit nejčastěji, mě okouzlila výhledem na velký park, kde studenti mohou relaxovat nebo pracovat mezi přednáškami. Místní rozsáhlá knihovna mě zase překvapila svým moderním a zároveň útulným vzhledem. Zde jsem se také podrobněji dozvěděl o studentských asociacích, do kterých bych se rád brzy zapojil. Věřím, že mi to může pomoci získat cenná přátelství, kontakty a zkušenosti do mé budoucí kariéry.

Kromě mé fakulty mě nejvíce zaujalo sportovní centrum univerzity. Nabízí roční předplatné zahrnující široké spektrum více než 58 sportů, bazén a plně vybavenou posilovnu. Jelikož jsem milovníkem sportu, nemohu se dočkat na využívání centra ve svém volném čase. Mimo to se těším také na své první městské kolo, jelikož kola jsou v celém městě jedním z hlavních dopravních prostředků a také dobrým zdrojem sportu pro studenty.

Ekonomie obnovitelných zdrojů

V mém magisterském studiu a profesním životě se plánuji zabývat ekonomií obnovitelné energie, která je stále více se rozvíjejícím pracovním odvětvím a dle mého názoru důležitou součástí budoucí české a světové ekonomiky.

Ekonomie obnovitelné energie je oborem s ohromným potenciálem, jelikož jsou fosilní paliva limitovaným a neobnovitelným zdrojem energie. Ať už kvůli znečišťování přírody, či z důvodu docházejících zásob a zvyšování cen, se lidstvo bude muset přesunout k využívání obnovitelných zdrojů pro získávání elektřiny. Proto se chci zaměřit na ekonomii obnovitelné energie ve své profesní kariéře, jelikož tím mohu přispět k lepší budoucnosti pro nás i pro příští generace.