background image

Jakub Kalný

Náš stipendista od roku 2022
Kalný Jakub
Kalný Jakub

Univerzita

Concordia University, John Molson School of Business, CAN

Obor

Finance

Rodné město

Praha

Kontakt

Začátky

Již to budou tři roky, co jsem se poprvé rozhodl odejít studovat do zahraničí střední školu do Kanady. Díky sportovním dovednostem i akademickým úspěchům jsem získal stipendium. Měl jsem tudíž možnost nejen pokračovat ve hraní hokeje na vrcholové úrovni, ale také získat prestižní vzdělání, včetně několika cenných reálných zkušeností, které mi pomohly se dále nasměrovat k dalšímu studiu.

S jistotou mohu říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí, co jsem zatím udělal, a proto jsem se rozhodl ve studiu v zahraničí dále pokračovat.

Motivace ke studiu financí

O obor financí jsem se začal zajímat do větší hloubky ke konci střední školy. Zajímá mě vše, co se týká finančních trhů. Například ohledně akcií mě nejvíce zaujal asset management a vytváření svého portfolia. Dále se také velmi zajímám o měny. Baví mě sledovat ekonomiky jednotlivých zemí, centrální banky, mezinárodní vztahy a jak vše ovlivňuje vývoj jednotlivých měn.

Výběr univerzity

Univerzitu Concordia jsem si vybral především kvůli úspěšnému přijetí do elitní fakulty John Molson School of Business, která se každoročně umisťuje mezi nejlepšími programy v Kanadě. Také jsem byl přijat do jejich Co-op programu, díky kterému jsem již na příští léto získal nabídku na pracovní stáž v oddělení finančních trhů v největší bance provincie Quebec.

Finanční sektor, především investice a bankovnictví, je kompetitivní obor. John Molson School of Business nabízí všechny důležité příležitosti, které mi umožní získat praktické zkušenosti a být v tomto oboru úspěšný. Například Kenneth Wood Portfolio Management a Van Berkom Investment Management jsou programy, kvůli kterým jsem se rozhodl studovat finance na této univerzitě. Tyto programy umožňují vybraným studentům získat cenné zkušenosti praktickým školením v oblasti správy investic při práci s reálným portfoliem s hodnotou více než 3,9 milionu amerických dolarů.

Univerzita dále také nabízí řadu různých studentských asociací, kterých chci být součástí. Nejvíce zajímavá je pro mě asociace, kde se setkávají pouze studenti financí. Členové mezi sebou sdílí své zájmy, informace a organizují veřejné akce, kterých se účastní stovky studentů z různých škol.

Cíle do budoucna

Mým hlavním cílem je úspěšné studium na vybrané univerzitě. Chci nadále dosahovat excelentních akademických výsledků, rozvíjet se v oboru financí a být zapojený do co nejvíce již zmíněných činností. Seznámit se se studenty, kteří mají stejné zájmy a vytvořit celoživotní vztahy. Mým dlouhodobým cílem je být součástí velké investiční banky, soukromého fondu či rizikového kapitálu a pomáhat nadějným firmám získat financování pro jejich rozvoj.

Vzkaz českým středoškolákům

Jděte si za svým snem a dále se zlepšujte v oblasti, která vás zajímá. Využijte veškeré příležitosti, které se vám naskytnou a nebojte se vystoupit ze své komfortní zóny.