background image

Dominik Polášek

Náš stipendista 2021 – 2023
Dominik Polášek
Dominik Polášek

Univerzita

Northumbria University, UK

Obor

Psychology

Rodné město

Frýdlant nad Ostravicí

Kontakt

dominik.polasek8cz@gmail.com

Touha po poznání

Odkud pramení naše vědomí? Proč se v daných situacích chováme, tak jak se chováme? Je náš osud předurčen, či máme život plně v našich rukou? Otázky podobného rázu jsem si dříve často pokládal, nicméně jsem nikdy nenašel uspokojivé odpovědi. Jsem přesvědčen, že právě touha po poznání mě inspirovala pro studium psychologie, vědě o mysli. Pro studium v zahraničí jsem se rozhodl nejenom kvůli prestiži zahraničních univerzit a cizímu jazyku s tím spojenému, ale také kvůli prakticky zaměřeném studiu. Mým současným cílem je úspěšně dokončit bakalářské studium, při kterém usiluji o nasbírání co nejvíce užitečných zkušeností do budoucna. 

Výzkumné stáže

Mé dosavadní studium psychologie je lemováno řadou pěkných akademických úspěchů, které mi pomohly získat místo rovnou na třech výzkumných stážích. Nejdříve jsem působil na pozici výzkumného asistenta ve spánkové laboratoři v Northumbria Sleep Research Centre. Následně jsem absolvoval letní stáž na Western University v kanadském Ontariu v „RehabPsychLab“ (distanční forma). Během této stáže jsem si vyzkoušel, jaké to je pracovat na klinickém výzkumu zaměřeném na vývoj terapie pro lidi po mozkové mrtvici. Léto jsem nakonec zakončil stáží opět ve spánkové laboratoři, při které jsem se naučil analyzovat spánková EEG data. Tyto cenné zkušenosti mi usnadnily cestu do vědeckého prostředí, jelikož výstupem z nich jsou vědecké publikace s mým přispěním. 

Klinická neuropsychologie

Po dokončení bakalářského studia chci navázat studiem magisterským se specializací na výzkum v oblasti klinické neuropsychologie. Tato oblast nabízí pestrou škálu příležitostí, umožnuje dobře kombinovat práci na vědeckém výzkumu s klinickou praxí s pacienty. Mým životním cílem je usilovat o destigmatizaci duševního zdraví/nemoci a pracovat na výzkumu terapeutických intervencí, skrze které bych měl možnost zkvalitnit životy druhých.

K dosažení svých cílů budu potřebovat co nejvíce praktických i teoretických znalostí a dovedností, na čemž pilně pracuji. V neposlední řadě bych chtěl sdělit osobní radu všem, kteří zvažují studium v zahraničí. Doporučil bych blíže prozkoumat město a oblast, kde sídlí vámi vybraná univerzita, jelikož tam strávíte nějaký čas, při kterém se budete chtít cítit komfortně. Já jsem bohužel toto neudělal a podruhé bych už výběr univerzity vážil pečlivěji. Ještě jedna rada na závěr: nepodceňujte kvalitu svého spánku, rozhodně se vám bude při studiu hodit.