background image

Albert Popov

Náš stipendista od roku 2022
Albert Popov
Albert Popov

Univerzita

Hanze University of Applied Sciences, NL

Obor

International Business

Rodné město

Tashkent, Uzbekistan

Kontakt

popov.albert03@gmail.com

Absolvent gymnázia Open Gate v roce 2022

Obor

Jakožto obor jsem se rozhodl studovat International Business. Je to obor, který mě začal zajímat od 3. ročníku střední školy. Byl jsem zaujatý, že se člověk může naučit dvě věci zároveň, a to jak funguje business a co je pro chod dobré firmy potřeba, tak se do toho vloží i mezinárodní úroveň. Naučit se nezbytným věcem pro vytvoření dobré firmy, značky, prostředí pro pracovníky, atd. Pro studium tohoto oboru jsem si vybral Nizozemsko. Tuto zemi navštěvuje obrovské množství studentů a já bych se k nim rád přidal. Baví mě pracovat s ostatními lidmi a věřím, že Nizozemsko mi pro tuto volbu bude ideálním prostředím, abych se nadále rozvíjel.

Mé plány

Po absolvování bakalářského studia budu chtít dosáhnout magisterského vzdělání, tudíž se rozhodnu navštěvovat univerzitu, ideálně znovu v zahraničí. Pak bych se rád uplatnil ve firmě jakožto manažer nebo konzultant v některé z oblastí. Tyto pozice nabízí možnost komunikace jak mezi spolupracovníky, tak i občas mezi firmami, aby dosáhly lepších výsledků. Při studiu plánuji další rozvoj skrze stáže a kurzy, ať už online nebo prezenčně.

Pro středoškoláky

Budoucím vysokoškolákům bych doporučil si více hlídat svůj čas a začít pracovat na všem, co nejdříve. Ihned si zjistit, co vše je potřeba pro nastoupení na univerzitu a brát ohled na ostatní věci ohledně studia, například sehnat si co nejdříve bydlení. Studium v zahraničí má výhodu, že se člověk musí přinutit poznávat nové lidi, nové prostředí, atd. Středoškoláci se nesmí nechat odradit od požadavků ze zahraničí, pokud se začnou připravovat dopředu na vstupní zkoušky nebo testy kvůli získání potřebných certifikátů, určitě si tím více pomůžou. Taktéž je dobré mít plán B nebo dokonce i C pokud jim nevyjde jejich nejlepší možnost. Budou se tak méně stresovat a kdyžtak zkusit jejich nejlepší možnost až po roce studia na univerzitě, která byla jejich druhou možností.

Volný čas

Když se zrovna neučím, velmi rád se věnuji sportu, například plavání nebo cyklistika jsou pro mě výborné aktivity na odreagování se. Občas odpočívám při poslouchání podcastů týkající se nejrůznějších věcí, ať už ohledně politiky, ekonomiky nebo občas i stand-up comedy. Rozhodně se ale neobejdu bez hudby, poslouchání hudby je moje nejlepší aktivita na odreagování, denně strávím poslechem hudby minimálně 4 hodiny. Poslouchám ji jak při práci, tak při sportu nebo už jen když se jdu projít se psy.