Zpět v Londýně

Po více než čtyřech měsících jsem se vrátila do Londýna do druhého ročníku univerzity.

Po zdlouhavém hledání bytu, několika týdnech u známých a v hostelu, jsem konečně našla ubytování s kamarádkou z Čech a zase se začínám vracet do plného studijního tempa. Letošní rok mi zatím přijde studijně jednodušší než ten minulý. Asi proto, že už trochu vím, jak to tady chodí a můžu se více soustředit na ty důležité věci.

Předměty na letošní rok jsou opravdu skvělé. Obsah kurzů mě moc zajímá a je pro mne velkým přínosem. Mám ráda zejména matematické metody, kvantovou fyziku a elektřinu a magnetismus. Také mám nový povinný předmět s názvem „scientific communication“, který nás má naučit lépe komunikovat s médii, což může být velmi užitečné do budoucna.

Rozhodla jsem se obnovit a zlepšit svou znalost španělštiny. To je na UCL usnadněno díky studentům ze Španělska a Latinské Ameriky. Také se vracím po nějaké době k tancování, které mi minulý rok velmi chybělo.

Začínám také shánět stáž na druhý term a na léto. Toto léto jsem totiž absolvovala stáž na MFF Univerzity Karlovy v Praze, kde jsem se věnovala biofyzice a chtěla zjistit, zda se tomuto oboru chci věnovat i nadále. Konkrétně jsem se zabývala mnohočetnou drogovou rezistencí v kvasinkách. Byla to pro mě neuvěřitelná příležitost se seznámit s laboratorním prostředím a vyzkoušet si práci ve výzkumu.

Měla jsem obrovské štěstí a dostala se do skvělého, přátelského kolektivu a bylo mi dovoleno si vyzkoušet mnoho technik. I když jsem trávila celé letní dny v laboratoři, práce mě velmi bavila. Ujistila jsem se, že je to kariéra, kterou chci.

Doufám, že se mi povede podobnou zkušenost získat i u nás na škole v UK. Ráda bych vyzkoušela druhý obor, o kterém uvažuji jako o hlavní specializaci – částicovou fyziku.