Zpátky v Anglii

V září jsem se vrátila do země, která mi již dva roky byla domovem. Místo střední školy v Surrey, plné uniformovaných školáků, mě tentokrát čekala University College London (UCL), vysoká škola patřící mezi elitní univerzity skupiny G5. Právě jsem v polovině sedmého týdne a ani se mi nechce věřit, že už za dva dny mě čeká první zkouška!

Areál školy je v samotném srdci Londýna a kolej, na které bydlím, přibližně 30 minut chůze daleko. Pokoj je mi útočištěm před ruchem velkoměsta a také místem ke studiu. Starší spolužáci mě varovali, že během zkouškového období je téměř nadlidský úkol najít volnou židli v budovách univerzity. Údajně si studenti často zabírají místa v knihovnách již večer těsně před zavřením, aby tam druhý den mohli pracovat. Proto se už teď snažím zvyknout si učit se “doma”.

Studentská unie UCL nabízí široké množství mimoškolních aktivit. Přihlásila jsem se do několika klubů souvisejících s oborem, který studuji, orientovaných na pomoc studentům získat zkušenosti a znalosti důležité při hledání zajímavého zaměstnání. Svoji hlavu nechávám trochu odpočinout během lekcí jógy a na výletech po Anglii. UCL je součásti University of London, což mi umožnilo stát se členkou i jejich studentské unie a vrátit se ke svému oblíbenému sportu – lukostřelbě.
 
Již za necelých pět týdnů začínají Vánoční prázdniny a já stejně jako ostatní studenti pojedu za rodinou domů. Ale už teď vím, že se mi bude po Londýně a hlavně UCL stýskat.