Změna je život

Skoro jsem se nestihla zorientovat v našem školním portále a už se začínalo přihlašovat na zkoušky zakončující zimní semestr. Po několikahodinovém boji jsem se úspěšně přihlásila na zkoušky, které mě čekaly v rozmezí jednoho týdne. Další termíny ještě nebyly vypsané.

Zajímavé bylo, že studenti prvních ročníků neměli možnost žádných předtermínových zkoušek, a tak jsem poslední zkoušku měla dva dny před začátkem letního semestru. Prázdniny jsem neměla žádné, ale to mě ani tak netrápilo. Zkoušky jsem totiž zakončila úspěšně a já se těšila na nově zapsané předměty. První semestr bývá takové to seznamování a uvádění do problematiky ekonomie a managementu. Předměty, které člověka baví, nebo alespoň mě, začínají v semestru letním. Jediným ještě obtížnějším předmětem, se kterým budu bojovat asi ještě dlouho, je matematika. Paradoxem je, že jsem s matikou nikdy kamarádka nebyla a sama si vyberu obor, kde je matika důležitá. Stále však věřím, že když budu trpělivě pokračovat ve svém boji, zvládnu i tento semestr velmi úspěšně a vyhraju nejen nad matematikou.

V novém semestru konečně otevřeli již dlouho slibovaný English Club. Jelikož mám výuku v českém jazyce, hledám jakoukoli příležitost mluvit anglicky, jak jsem byla za poslední čtyři roky zvyklá. Poznávám nové anglicky mluvící kamarády a snažím se stále se zlepšovat. Dále jsem druhým semestrem zapsaná na volitelný předmět. Je to již můj třetí cizí jazyk, a to němčina. Ráda bych se během studia podívala do ciziny a nikdy nevíte, kdy se vám jeden z nejvíce rozšířených jazyků v Evropě bude hodit. S výletem do ciziny v podobě Erasmu počítám někdy během příštího školního roku.

Doufám, že druhý semestr se vydaří minimálně stejně jako ten minulý. Tím, že je můj rozvrh volnější, hledám práci, kterou bych si přivydělala a mohla jet o prázdninách pracovat do ciziny. To jsou moje hlavní cíle pro tuto část školního roku. Věřím, že vše vyjde podle plánu, i když to občas stojí více úsilí, než je člověk připraven do toho investovat.

Přestože je život na vysoké škole úplně jinou kapitolou v mém životě, je to změna velmi příjemná, plná náhod a spoustu překvapení. Vzhůru k novým zážitkům a příležitostem!