Zkoušky, sluníčko a ovce

Je po zkouškách a já můžu s klidem říct, že jsem ukončila druhý rok svého bakalářského studia v Londýně.

Výsledky se povedly a já mám radost, že se pomalu můžu začít probírat různými magisterskými obory, na které se budu na podzim hlásit. Ale protože bylo v Anglii o zkouškovém nevídaně krásně, tak jsem hlavně ráda, že už si můžu pořádně užít sluníčka a chodit ven i jen tak bez knížek.

Než jsem se vrátila do Čech, kde nyní trávím léto, vyjely jsme se spolužačkou do Walesu. Chtěly jsme poznat kus Británie mimo Londýn, a tak jsme po zkouškách vzaly batoh, mapu a kompas (ano, vzhledem ke značení turistických tras ve Walesu je kompas občas opravdu potřeba) a vyrazily na 4 dny do národního parku jménem Brecon Beacons. Po cestě jsme navštívily i překrásné město Bath a přenocovaly v Cardiffu, hlavním městě Walesu. Brecon Beacons je pohoří na jihu Walesu a vedou jím dvě hlavní silnice. Všude jinde jsou jen zelené vrcholky, vodopády, jezera, malé vesničky a hlavně spousty ovcí. Byl to zkrátka ideální výlet pro turistické nadšence, jako jsem já, takže jsem si ho velmi užila.

Pohled na severozápadní stranu Brecon Beacons

 Pen y Fan, nejvyšší hora Brecon Beacons

Na celý příští akademický rok jsem získala stáž u nás ve škole ve skupině laserového chlazení, kde doufám, že se mi povede načerpat spoustu zkušeností. Nyní se na ni připravuji a těším.

 

Zkoušky, sluníčko a ovce
Zkoušky, sluníčko a ovce