Život v karanténě

Z důvodu nařízené karantény jsem měl ze začátku obavy ohledně mnoha věcí. Nevěděl jsem, jak bude fungovat škola, co zkouškové období a celkově co dělat v průběhu karantény. Nakonec ale vše proběhlo skvěle a čas strávený v karanténě jsem si užil.

V prvé řadě to byla změna průběhu výuky. Vyučování probíhalo on-line přes řízené konzultace a studenti měli o něco více samostudia, což pro vysokoškoláka nebyl problém. Vše potřebné ke studiu jsme nalezli v mailu, či v systému Microsoft Teams, kde probíhaly i zmíněné řízené konzultace. Když přišlo na zkouškové období, škola pokračovala v již zavedeném systému. Zkoušky tedy probíhaly skrze Microsoft Teams a po postupném uvolňování opatření jsem zašel i na nějakou tu zkoušku přímo do budovy školy. Termíny jsem si takticky navolil stejně jako minulý semestr a díky tomu vše proběhlo klidně a úspěšně.

Zavřené posilovny a jiná sportoviště mě od sportu neodradily. Pomocí vlastní váhy, expandérů a menší nakládací činky jsem byl schopen odcvičit každý potřebný cvik. V druhé polovině karantény jsem držel dietu a mohu spokojeně říct, že se mi podařilo zůstat fit. Navíc jsem si díky této situaci uvědomil, jak je zdraví důležité a začal jsem častěji provádět Wim Hof dechová cvičení spolu se studenou sprchou.

I přes trochu netradiční druhý semestr jsem si tento školní rok užil a myslím si, že jsem udělal další krůček k lepšímu já. Nyní je přede mnou poslední rok bakalářského studia a já doufám, že vše proběhne tak jak má. Nejdříve ale je potřeba si užít letní prázdniny, pořádně si odpočinout a psychicky se připravit.