Závěrečné zkoušky

Ani jsem se nenadála a je konec mého studia ve Florencii. Poslední tři měsíce pro mne nebyly moc radostné vzhledem k tomu, že jsem si poranila koleno a následně mi zjistili trombózu v lýtku a tak jsem musela zůstat v Praze do doby, než se mi zlepší stav a já budu moci vycestovat a absolvovat zkoušky ve škole.

Opět jsem zjistila, jak důležité je potkat vstřícné a milé lidi, kterým na vás záleží a jsou ochotni vám kdykoli pomoci. Protože je u nás do 25% omluvena docházka a já jsem nemohla v semestrálních předmětech tuto podmínku splnit, musela jsem požádat pana ředitele o výjimku. Velmi mi při této žádosti pomohl můj pan profesor Angelo Minisci , se který jsem celou situaci řešila a na jeho přímluvu mi pan ředitel výjimku udělil. Musím také zmínit vstřícný přístup lidí ze sekretariátu a rychlou komunikaci v době mé nemoci.

V červnu jsem konečně dorazila do Florencie a mohla se soustředit na závěrečné zkoušky, které mě čekaly. První den zkouškového období mě opět potrápila doprava, neboť se stávkovalo a já tedy musela jít pěšky až do města. Zkoušky dopadly velmi dobře, dostala jsem tři jedničky a čtyři dvojky.

Hned první zkouška byla jedna z nejdůležitějších, z produktového designu, z kterého jsem dostala 28 z 30 bodů. V tomto předmětu jsme dokonce měli příležitost navrhnout stolní lampu pro firmu Wiva, jejíž vedení se účastnilo našich prezentací a v podstatě nás vedli. Druhá zkouška byla pro mě tou vůbec nejtěžší, protože Technologie materiálů je hodně teoretická, dostala jsem z ní 24 z 30 bodů. Třetí zkouška byla z informatiky, konkrétně z programu Cinema 4D a spočívala v navrhnutí parku a příslušenství, z této zkoušky jsem dostala 25 z 30 bodů. Čtvrtá a pátá zkouška byla z Dějin designu a architektury a z Filozofie umění, které byly také teoretické a z kterých jsem dostala 28 a 25 z 30 bodů. Šestá zkouška byla z průmyslového designu, která spočívala v navržení tří předmětů na denní použití, konkrétně hodinek, parfému a brýlí, z této zkoušky jsem dostala 26 z 30 bodů. Poslední zkouška z Interiérového designu spočívala v navržení předváděcího prostoru, anglicky ‚,Stand‘‘ pro libovolnou firmu, z této zkoušky jsem dostala 28 z 30 bodů.

Zkouška z Produktového designu, stolní lampa

Zkouška z Průmyslového designu, parfém Sweetie.

Zkouška z Průmyslového designu, brýle Jin a Jang.
 
Na úplný závěr mého působení na univerzitě LABA mě čeká absolvovat zbylé dvě zkoušky z Marketingu a Ecodesignu a vypravovat bakalářskou zkoušku.

Téměř nadlidský výkon spočíval v mém přestěhování z Florencie do Čech. Je až neuvěřitelné, co se za tři roky nashromáždí v jednom pokoji a malé kuchyňce. Musela jsem se stěhovat nadvakrát a vždy hrozilo přetížení našeho auta. Loučení s mou milovanou Florencií, natož s mými spolužáky, profesory, spolubydlícími, s mou bytnou a její rodinou bylo pro mě velmi náročné a neubránila jsem se slzám.
 

Závěrečné zkoušky
Závěrečné zkoušky
Závěrečné zkoušky