Zakončení prvního semestru

Tak a je to za mnou. První zkouškové období mého vysokoškolského studia skončilo odložením propisky na stůl při zkoušce z účetnictví. Jestli úspěšně, či ne, zatím s jistotou nevím, ale troufám si tvrdit, že „projít“ bych snad měl.

Byl to dlouhý měsíc, plný dlouhých dnů a nocí strávených nad knihami, výpisky a prezentacemi. Sám sebe jsem ale překvapil tím, že jsem si studium užíval. Jistě, jsem mladý člověk jako každý jiný, a tak i pro mě byl moment prvního otevření knihy utrpením. Myslím, že studenta v těchto chvílích napadnou tisíce lepších věcí, které by v tu chvíli mohl dělat. Po tomto prvním šoku jsem ale začal pronikat do tajů marketingu a účetnictví a našel v nich zalíbení! Bez delšího odpočinku mi pak začaly přednášky druhého semestru a já jsem se opět ocitl pod návalem nových informací a poznatků. Musím se přiznat, že se už nemohu dočkat, až je budu moci využít v praxi. Na to si však ještě chvíli počkám, a tak mi nezbývá než zabořit nos do knih a na tento moment se pořádně připravit.

Z učení a přípravy do školy mě několikrát za týden vysvobozuje má další záliba, a snad by se dalo říct i úspěch, kterého jsem na Newcastle University dosáhl. Od října minulého roku totiž univerzitu reprezentuji jako člen jejího 1. tenisového týmu v prestižní lize britských univerzitních sportovních týmů – BUCS. Několikrát týdně docházím na tréninky a každou středu cestuji po městech severní Anglie na zápasy. Zatím se našemu týmu daří více než dobře a sdílíme v tabulce první místo s univerzitou v Sheffieldu. Bude to ještě těžký boj, ale motivace je veliká. Doufám proto, že nakonec ovace za první místo sklidí Newcastle University. Držte mi palce.

Jakub Váchal, student Newcastle University (Management and Marketing)Studium Jakuba Váchala na OPEN GATE i na univerzitě v Newcastlu podporuje Nadace Educa.

Zakončení prvního semestru
Zakončení prvního semestru