Zakončení jedné etapy

Zakončení mého semestru v Argentině proběhlo úžasně. Před odjezdem jsme s kamarády stihli ještě pár výletů, ze kterých si odnášíme krásné vzpomínky. Vydali jsme se například na sever Argentiny do města zvaného Salta, ve kterém jsme měli šanci navštívit solná jezera, vidět domorodé obyvatelé anebo zkusit tradiční pokrm - lamu.

Poprvé v životě jsem taky neslavila Vánoce či Nový Rok s rodinou, což bylo na jednu stranu smutné, zároveň jsem však měla tu možnost poznat argentinskou kulturu trochu hlouběji a podívat se, jak to slaví oni. Popravdě musím říct, že prosincové koupání v bazénu s sebou nenese tu nejbohatší vánoční atmosféru. Argentinci slaví všechno od narozenin, svateb až po Vánoce zásadně celou noc a s celou rodinou, od sester až po třetí bratrance. Po odbití půlnoci (na 25. prosince) se strhla spoušť, děti lítaly po celém domě a zahradě hledajíc dárky od Santy a jakmile je našly, ten pravý chaos mohl teprve začít. Všichni se vrhli do plných tašek, přehazovali si dárky jeden s druhým, aniž by si stačili otevřít ty předchozí, a po deseti minutách na zemi zbyly jen tašky a roztrhaný balící papír.

Loučení se s mou hostující rodinou se neobešlo bez pár slz a má hodinová cesta na letiště … no, řekněme jen, že to můj Uber neměl úplně nejpříjemnější. Bylo to hodně smíšených emocí, samozřejmě jsem se těšila domů, ale všechny mé zážitky z jižní Ameriky jsou nezapomenutelné, a tak mi odjezdu bylo líto. Po více než 20 hodinách cestování jsem se ocitla zpátky v Česku a hned, jak jsem viděla rodinu, nemohla jsem být štastnější. 

Po příjezdu jsem se měla zase připravovat na odlet do Číny, ten se mi ale neočekávaně zkazil kvůli koronaviru. Univerzity v Číně odložily start semestru a budou zahajovat online lekce a univerzita v Manchesteru nám řekla, abychom nikam nejezdili zatímco nám učitelé posílají domácí úkoly. My jsme tak spolu se všemi mými spolužáky doma, a snažíme se učit sami dokud se situace v Číně nezlepší. Je mi to strašně líto, protože šance studovat v Číně na partnerské univerzitě už se mi asi nikdy nenaskytne.


Zakončení jedné etapy