Zakládaní studentského klubu a RA novinky

Blíží se konec prvního semestru mého druhého roku na univerzitě, což znamená, že je čas Vás opět obohatit vším, co se děje v mém životě studenta. Vzhledem k tomu, že jsem svůj první rok věnovala především usazení se v novém městě a zvyknutí si na univerzitní život a způsob výuky, přišlo mi, že bych se během svého druhého roku měla věnovat trochu víc jak univerzitní, tak edinburské komunitě.

Mimo jiné, i z toho důvodu jsem se přihlásila o pozici „Resident Assistant“, kterou jsem dopodrobna popsala v mém předešlém článku. Přestože mě tato pozice drží poněkud zaneprázdněnou, určitě je to práce, která vrací a přináší radost. Pro ty z Vás, kteří zvažují, zdali by se o něco takového měli zajímat, určitě bych to doporučila! Ano, budete sice muset obětovat pár týdnů z Vašich letních prázdnin, abyste prošli povinným výcvikem, ale zato můžete strávit více času s Vaším novým týmem a taky máte celý byt – ne-li budovu – pro sebe, než dorazí všichni prváci! První týden, kterému říkáme „Welcome Week“, je nejhektičtější dobou pro jakékoli RA, vzhledem k tomu, že v jednom týdnu pořádáme obrovské množství seznamovacích aktivit a parties a noví studenti mají také nejvíce otázek. Ale hned jak Welcome Week skončí, všechno začíná šlapat ve vyšlapaných kolejích – měsíční schůzky, služba jednou za 10 dní a samozřejmě pořádání akcí! Každý měsíc pořádám zhruba dvě až tři akce, které jsou vlastně tou nejdůležitější náplní mé práce. Například tento měsíc pořádám akci, kde se svými studenty půjdeme hromadně darovat krev, sushi odpoledne a výlet na edinburský hrad. Pokud už se stresujete nad tím, kde budete bydlet během Vašeho druhého roku, určitě se podívejte na Vaše RA možnosti!

 
Druhá věc, o kterou bych se s Vámi dnes ráda podělila, je založení nového studentského klubu, kterého jsem součástí. Tento studentský klub jsme založily pod záštitou univerzity a jeho cílem je podporovat UN Foundation kampaň Girl Up. Kampaň Girl Up se věnuje dívkám z rozvojových zemí a snaží se jim poskytnout kvalitní vzdělání, zdravotní péči apod. I když Girl Up funguje již sedm let, většina klubů, které ji podporují, jsou ve Spojených Státech. V Evropě jsou zatím jenom tři a my budeme prvním skotských klubem. Tento rok budu členem komise jako PR osoba, takže se můžete připravit na všechny informace, kterými Vás budu zaplavovat na všech sociálních sítích!
 

Zakládaní studentského klubu a RA novinky