Začátek

Přestože mé studium v Londýně zatím kvůli Covid pandemii není úplně podle toho, jak jsem si představovala, svůj čas tady jsem si zatím opravdu užila a jsem přesvědčená o tom, že vycestovat za studiem do Londýna bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě.

Vliv Covidu na mé studium jsem pocítila už při odletu do Londýna, který byl plánovaný na 19. září 2020. Na konci srpna ale britská vláda přišla s novým opatřením, které vyžadovalo po-příletovou 14denní izolaci pro všechny cestující z České republiky. Abych stihla dokončit tuhle karanténu včas před začátkem školy, bylo nutné přebookovat již koupené letenky na 6. září a čtyři dny na to jsem už seděla v letadle směr Londýn. Počáteční dva týdny v nové zemi strávené v karanténě byly bezpochyby zajímavou zkušeností. Platil úplný zákaz vycházení a odkázaná jsem byla pouze na objednávání potravin ze supermarketů, kterým kvůli přetíženým serverům dovoz trval klidně i čtyři dny a hotového jídla z restaurací, které ale naštěstí fungovaly skvěle.

                Po dvoutýdenním odpočinku začala škola a můj obor byl naštěstí jedním z těch, kterým zůstalo i po čas pandemie vyučování seminářů přímo na kampusu. Většina jiných programů je vyučována pouze online. Potkala jsem spoustu nových lidí z celého světa jak ve škole, tak i mimo školu, a první měsíc byl jedním slovem úžasný. Moc se mi líbí i samotný styl, jakým jsou přednášky a semináře na King’s College vedeny. Většinu teorie, kterou se na škole učíme, se nám profesoři vždy následně snaží ukázat na reálných příkladech a situacích. Všichni učitelé jsou tu velmi vstřícní, nápomocní a ohleduplní k faktu, že více než polovinu mého kurzu tvoří studenti z cizích zemí. Nemohu s jistotou říci, jestli je to pouze mnou, nebo systémem, ale v porovnání s mou zkušeností se studiem práv v České republice mě studium businessu v Londýně baví mnohem více.

                Začátkem listopadu tohle pohádkové období ale skončilo, když londýnská vláda vyhlásila na měsíc lockdown. Má výuka byla přesunuta online a kromě cest do práce, na nákup a sportu je zakázané zbytečně opouštět dům. Tohle období není lehké a nikdo pořádně neví, jak se situace bude vyvíjet nadále. Já osobně zatím návrat do České republiky neplánuji, ale pokud to situace dovolí a nařízení ohledně po-příletové karantény v Anglii se uvolní, ráda bych přijela domů za rodinou a kamarády na Vánoce.

                I přes všechny nastalé komplikace si myslím, že mé rozhodnutí bezpochyby stálo za to a doufám, že situace se brzy zlepší a my si budeme moct své studium užít se vším, co k tomu patří.

Začátek