Vzhůru do letního semestru

Zdravím Vás, milí čtenáři! Máme tu pátý březnový den a Praha se probouzí do krásného slunečného rána! Žaluzie propouští teplé světlo tenkými škvírkami do pokoje a kreslí na zdi slunečné linky. Vstávání je tak mnohem příjemnější a mozek se zdá být po šerých ránech i bystřejší. Po dlouhé zimě začíná zimní počasí povolovat své kazajky a vítá nás jarní obleva. V supermarketech nám také již připomínají, že se blíží Velikonoce.

Zimní semestr je úspěšně za námi se všemi svými seminárními pracemi, zápočty a zkouškami.  A s potěšením můžu říct, že  bylo úspěšně udoláno i Evropské správní právo.    1.semestr magisterského studia bych zhodnotila jako inspirující a zároveň v některých ohledech mého zaměření převratný.

 Dobrovolné semináře, pořádané naší katedrou mne přesvědčily, jak je jednoduché podat přihlášku na pracovní ERASMUS stáže. Z počátku jsem možnost vyjet na pracovní stáž vyloučila, z důvodu studia a práce, avšak přehodnotila jsem svůj názor a stáž naplánovala na letní měsíce. Zkušenost je to nejcennější!   Nyní jsem dostala kladnou odpověď  od společnosti Globalair na Maltě, čekám však na odpovědi dalších institucí, zejména pak těch v Německu.  Program a konkrétní úkoly v rámci stáže stanovuje příjímací organizace a  vyplňuje do tzv. „Training Agreementu“, tedy dohodě o náplni a průběhu stáže, kterou bych měla v nejbližších dnech obdržet. Tedy týden plný očekávání.

V posledních měsících byl můj čas naplněn  nejen studiem, hledáním stáží, lekcemi v jazykové škole , ale také hledáním nové brigády. Získala jsem novou zkušenost z tzv. „ Assesment centra“  neboli AC, do čestiny překládané jako „hodnotící centra“. Jedná se o metodu výběrového řízení, většinou na obchodní nebo manažerské pozice. Na pohovor je ve stejný den a hodinu pozvána skupina vybraných kandidátů, ze které personalisté dané firmy vybírají nejvhodnějšího kandidáta. Výběrové řízení trvalo 4 hodiny. Plnili jsme několik úkolů, individuálně i jako tým. Součástí byly i logické a analytické testy. Nechybělo ani divadlo. Ačkoliv jsem  v řízení neuspěla, byla to pro mne velká a cenná zkušenost a nyní již vím, jak se na AC dopředu připravit.

Tento týden se chystám na  veletrh Career days do pražského hotelu Corinthia Hotel Prague. Vstupenka je již zaplacená, tak se těším na osobní setkání s úspěšnými manažery společností, ale zejména pak na připravované tréninky od firem. Procvičím si tam své dovednosti a vyzkouším své znalosti v AC.

Loučím se s Vámi a přeji krásné (skoro) jarní dny!