Vytěž z toho co nejvíce

Vytěž z toho co nejvíce! Není toto nejpoužívanější fráze vašich profesorů, rodiny, vrstevníků a konečně i vašeho vnitřního hlasu? Získejte co nejvíce z univerzitního studia znamená nalézt rovno-váhu mezi vašimi akademickými povinnostmi, univerzitními nepovinnými aktivitami a osobním životem.

Jak si dokážete představit, nejedná se o nejjednodušší úkol. Stojí však za to zůstat po přednáškách na kampusu a prozkoumat obohacující nepovinné aktivity poskytované vaší univerzitou. Jako studentka posledního ročníku na University College London vám nabízím přehled některých mimoškolních aktivit, které jsem objevila.

            Zejména jako mezinárodní studentka jsem na začátku bojovala s akademickou angličtinou. The Writing Lab vede kurzy psaní esejí, které zahrnují konkrétní semináře o psaní úvodů, ale i rady ohledně citace. Dále se můžete zúčastnit individuálního poradenství s vaším konkrétním esejem v ruce. Lektor zodpoví vaše konkrétní otázky a poskytne vám zpětnou vazbu k vašemu psaní, strukturaci textu a argumentaci ve vaší eseji. Stejně tak pro mě bylo důležité získat sebedůvěru v mluveném akademickém projevu. The Language + Writing Support Programme nabízí semináře, individuální poradenství a „Coffee and Conversation“, které jsou uzpůsobeny tak, aby pomohly studentům, jejichž rodným jazykem není angličtina, s akademickým psaním a slovním projevem. Já jsem se účastnila „Coffee and Conversation“, což je neformální setkání jednou týdně vedené doktorandem, který připravuje diskusní témata. V současné době navštěvuji přednášky Lunch Hour Lectures a diskuze pořádané Institute of Advanced Studies, abych rozšířila své znalosti v tematickém okruhu svého studia, ale také abych nahlédla do výzkumu, který je pro mé zaměření na cizí jazyky a politiku irelevantní. Nejen, že je to zásadní změna od samostudia v knihovně, ale je to také velmi užitečná metoda pro pochopení prezentačního stylu a strukturace projevu, který můžete sledovat u zavedených akademiků. Mnoho přednášek je také organizováno v rámci studentských klubů.


            I když si budete chtít odpočinout od studia, UCL vám nabízí spoustu příležitostí pro váš volný čas. Kromě aktivit pořádaných studentskými kluby, počínaje vařením, promítáním filmů a konče kurzy jógy, Studentská Unie pořádá Project Active. Jedná se o profesionálně vedené sportovní kurzy od fitness po rugby. Osobně jsem se zúčastnila kurzů a přednášek poskytnutými výše uvedenými organizacemi. Naopak jsem ještě nezavítala do Institute of Making, což je multidisciplinární výzkumný klub otevřený studentům UCL. Můžete navštívit jejich Knihovnu materiálů. Jedná se o sbírku rozmanitých materiálů, jako zmražená zmrzlina, vdechovatelná káva či kostka slisovaná z recyklovaných lahví. Zajímavé je, že se můžete stát členem a připojit se ke kurzům, například k mistrovské třídě, během níž si v rámci dvou hodin vytvoříte svůj vlastní stříbrný prsten. Členství je zdarma, ale musíte si přinést vlastní materiál. Pokud vás zaráží otázka, kde seženete stříbro, institut sestavil seznam možností, kde lze sehnat požadované materiály. Kdo by býval řekl, že váš akademický život zahrnuje výrobu šperků? A přesto může, protože UCL je místo plné života.

Autorka se omlouvá čtenářům českého textu za použití anglických nazvů organizací. Použité odkazy vedou na anglicky psané webové stránky.

Vytěž z toho co nejvíce