Vítané prázdniny

V tomto okamžiku mám všechny povinnosti v rámci školy hotové.

Letní semestr byl pro mne trochu náročnější, a to z toho důvodu, že jsem v tomto semestru měla obsaženy dva předměty, jimž bohužel moc neholduji. Řeč je o předmětu vyučovaném v německém jazyce nesoucí název Internationale Wirtschaft (mezinárodní hospodářství) a o Makroekonomii.

První zmíněný předmět jsme měli kvůli nízkému počtu studujících ve formě samostudia. Podmínkou připuštění ke zkoušce bylo vypracování semestrální práce na námi zvolené téma. Když nastal den zkoušky, byli jsme všichni zvědaví, jak u zkoušky obstojíme, protože většina z nás samostudiu moc nedala. Sice jsem u zkoušky obstála, avšak z výsledku jsem byla zklamaná. Když se na to ale podívám zpětně, není se vlastně čemu divit. Mé chabé úsilí se projevilo na mém výsledku.

Druhý předmět mě zprvu moc netrápil. Jenže s nabalujícími se novými informacemi během semestru jsem pochopila, že magisterská makroekonomie rozhodně nebude lehký oříšek. Během studijního volna jsem se nejvíce věnovala právě jí. A dobře jsem udělala. Ve zkouškový den nepřišel jeden zkoušející, nýbrž dva. Já jsem samozřejmě, při mém pověstném štěstí, šla k tomu druhému, který podle mě patří mezi sortu katů na naší škole. Jak jsem z toho byla rozhozená, nemohla jsem si na potítku na nic vzpomenout. U ústní jsem mu ale s pomocí jeho dotazů řekla vše, co považoval za nejdůležitější, a já jsem odcházela štěstím bez sebe, že si to nebudu muset zopakovat. Právě zde se mi vynaložený čas na studium opravdu vyplatil. Avšak děsí mě představa, že tato muka budu prožívat znovu před státnicemi.

Ostatní zkoušky jsem zvládla trochu hravěji. Jen jsem díky slabším výsledkům z Makroekonomie a Internationale Wirtschaft nezískala prospěchové stipendium. Což mě sice mrzí, ale už to nezměním.

Dnes si však užívám prázdnin a svých volnočasových aktivit, jako je jízda na kole či kolečkových bruslích. Mimo to chodím do práce. Také plánuji nějakou dovolenou s kamarády a doufám, že budeme mít hezké počasí.

I vám přeji vydařené léto!