Veni, vidi

Tak je konečně hotovo. Po velmi intenzivních dvou měsících samostudia a sedmi zkouškách si teď užívám chvíli volna s kamarády, vyměnil jsem knihovnu za posilovnu a Hyde Park, do kterého chodím běhat, a snažím se dohnat téměř tři měsíce bez fyzické aktivity. Navíc se také poohlížím po bydlení a spolubydlících na příští rok a nastudovávám téma pro svůj výzkumný projekt.

Konečně jsem si také našel čas na návštěvu Science Museum a Natural History Museum, která se nacházejí v Exhibition Road hned vedle kampusu Imperial College. Zejména Science Museum má zajímavé exhibice věnované letectví a výzkumu vesmíru, které jsem jako letecký inženýr nemohl nenavštívit. Zajímavé bylo shledat, že rozsah exhibice v Science Museum je srovnatelný s rozsahem exhibice ve workshopu Fakulty leteckého inženýrství TU Delft v Holandsku, kde studuje několik mých kamarádů, které jsem po skončení druhého semestru navštívil.

V Delftu jsem měl možnost projít si celý kampus univerzity od aerodynamických tunelů až po koleje a také jsem měl možnost podívat se na některé přednášky. Vše na mě udělalo velký dojem a není divu, že Delft je nejlépe hodnocenou technickou univerzitou v Nizozemí, která se neztratí ani ve světovém srovnání.

Léto hodlám strávit v Londýně částečně prací a částečně výzkumným projektem, který jsem zmínil už v minulém příspěvku. Také se těším na to, až si do Londýna nechám poslat své silniční kolo a pořádně se na něm projedu.