Vánoce jsou za dveřmi a zkouškové období se blíží

Nedávno začal nový školní rok a mnoho se pro mě změnilo. Jak jsem psal v předchozím blogu, rozhodl jsem se pokračovat ve studiu pouze na CEVRO institutu.

Díky tomu mám více času a měl jsem možnost vybrat si více volitelných předmětů, mezi které patří např. Alternativní měny a decentralizovaný měnový systém, nebo Peníze, banky a finanční trhy. Musím přiznat, že volitelné předměty mě baví více, než některé předměty povinné a těším se na následující semestr, až si vyberu další. Dalším faktem je, že jsem minulý rok moc volitelných předmětů kvůli studiu na Karlově univerzitě neměl, takže si jich potřebuji dát více, abych dosáhl žádaného počtu kreditů. Radost mi udělalo, že na škole začal studovat i bratr, takže si chceme dát některé volitelné předměty společně. Já mám možnost mu leccos ukázat a předměty můžeme prodiskutovat.  Abych měl při zkouškovém období klidnější hlavu a více času na přípravu, rozhodl jsem se v prosinci absolvovat některé předtermíny zkoušek.

Co se týká času mimo školu, docházím na praxi do advokátní kanceláře a čas strávený zde si nemůžu vynachválit. Získané zkušenosti pro mě znamenají stejně hodně, jako znalosti, které si odnesu ze školy. Mimo to jsem si zkusil keto dietu, která se v poslední době prosadila mezi nejefektivnější diety. Dlouho mi ale nevydržela, jelikož byla tak efektivní, že jsem ji musel ukončit dříve, než jsem předpokládal. Můžu ji vřele doporučit, ale je potřeba si dietu hodně nastudovat a popř. se poradit s výživovým poradcem.