Úspěšně zakončený první rok

Ačkoli to uběhlo mnohem rychleji, než bych čekala, svůj první rok univerzitního studia mám již za sebou. Poslední trimestr utekl ještě rychleji než ty dva předchozí, a to i díky měsíci dlouhému zkouškovému období, které jsem již úspěšně dokončila.

I když byly začátky v úplně novém, cizím městě docela těžké, pomalu jsem si zvykla na anglický a univerzitní život, tudíž na tento rok mám jen dobré vzpomínky. Učivo a styl výuky mne zcela nadchl a pevně věřím, že dosavadním tempem se toho v následujících ročnících naučím ještě zdaleka víc. Univerzitní kampus je nádherný a moderní technologie i budovy tvoří příjemné prostředí, do kterého se vždy ráda vracím. Manchester je plný života, v centru města se vždy něco děje, od workshopů, trhů, koncertů až po různé historické prohlídky města, a je téměř nemožné si nevybrat podle svých zájmů. Celý dosavadní rok mi potvrdil, že The University of Manchester byla správná volba.

Za tento rok jsem toho stihla navštívit a zažít hodně. Velkým pozitivem je, že vstupné do většiny kulturních míst, jako jsou muzea a galerie, je zdarma. Zatím nejzajímavější byla tříhodinová prohlídka Manchesteru s průvodcem, který nám řekl a ukázal mnoho zajímavostí o historii Manchesteru, jako například místo, kde ženy demonstrovaly za právo volit, apod. Dále mi v paměti utkvěla návštěva muzea vědy a techniky, ve kterém jsme měli možnost se podívat například na letadla Royal Air Force, a více porozumět historii města.

Prvním uskutečněným cílem na příští rok je nové ubytování, kde budu nejen více soběstačná, ale taky ho budu sdílet s kamarádem ze střední. Druhý cíl je věnovat se po škole, brigádě a gymu více dobrovolnictví a najít si stáž na příští léto. Jazyky jsou pořád mou největší prioritou, a proto doufám, že vše zvládnu skloubit a dosáhnu certifikátu z angličtiny a španělštiny.

Nebudu předstírat, že vše bylo jen pozitivní, protože samozřejmě byly i těžké chvíle, kdy mi chyběla rodina a domácí zázemí, zvláště v zimním období, kdy počasí udělá své :) Tyto chvíle se ale nedají srovnat s nově nabytými zkušenostmi, novými přáteli a zážitky, které bych bez podpory své rodiny a Nadace nezažila.