Úspěšné vykročení do třetího ročníku

Jedno z nejtěžších zkouškových období mám už za sebou, ale bohužel bez času na následný odpočinek. Zkoušky jsem dokončila 12. února a 15. února mi začal další semestr. Škola nám samozřejmě i nadále probíhá distanční formou.

Jsem moc ráda, že jsem se přípravě na tyto zkoušky věnovala již od konce října. Jednalo se jistě o dost šílené období a pevná vůle byla klíčová, ale rozhodně se to vyplatilo. Prosinec probíhal v atmosféře zápočtů. Jeden zápočet ale nebylo možné udělat online formou, proto jsem si ho nechala až na leden a místo toho jsem udělala jednu zkoušku z mých celkových pěti. Tato zkouška byla z předmětu zoohygieny a dostala jsem z ní za B.

Vánoční období jsem poté trávila s toxikologií. U toxikologie bylo výhodou, že jsem se půlku témat naučila na zápočet, a proto doučit se druhou půlku z přednášek už nebylo tak těžké. Zkoušku jsem skládala 6.1. a dostala jsem za A. Měla jsem radost, že jsem tuto zkoušku mohla provázat i s vlastní osobní zkušeností. Jedna ze tří otázek, na které jsem odpovídala, se týkala otravy čokoládou. Právě s tímto druhem otravy psa jsem se setkala v průběhu léta.

Před touto zkouškou jsem se ale nejprve musela dostat do Brna. Na poslední chvíli jsem se dozvěděla o potřebě negativního antigenního testu. Vše ale proběhlo v pořádku, do Brna jsem se dostala a také jsem tam zůstala až do konce zkoušek.

Po toxikologii mě čekal zápočet a zkouška z patofyziologie. Jeden z nejobávanějších předmětů mi nedal spát. Bála jsem se, že i přes dva měsíce přípravy, zkoušku nezvládnu. Přesto vše dopadlo skvěle a dostala jsem další A. Poslední dvě zkoušky z imunologie a farmakologie jsem složila v průběhu posledních 14 dní v Brně. I z těchto zkoušek jsem dostala za A.

Jsem moc ráda, že tyto zkoušky dopadly tak úspěšně. Po zkouškách jsem se opět vrátila domů. Bylo velice příjemné se zase setkat s některými spolužáky a doufám, že se brzy zase uvidíme, a to už na delší dobu.