Usmálo se na mne štěstí

První semestr druhého roku je úspěšně za mnou a já si po náročném zkouškovém období zase můžu na chvíli vydechnout. Druhý rok opravdu nastavil laťku o něco výš než rok první a tak nemohu říci, že bych se v Anglii nudil. Tvrdá práce a trpělivost se vyplatila a navíc se na mne usmálo i štěstí, které jsem tak potřeboval.

Ze tří zkoušek, které jsem měl v lednu, jsem obdržel nadprůměrné výsledky, a tak si do druhého semestru nesu dobrý studijní průměr. Tento rok už na tom dokonce i záleží, protože finální známka ze všech předmětů zastává 25 % v hodnocení, které obdržím na svém diplomu.

Zkoušky však nejsou mým hlavním úspěchem. Ještě větší radost jsem měl, když jsem se dnes dozvěděl, že jsem po velmi náročném přijímacím procesu dostal místo v evropské pobočce Warner Bros. v Londýně. Od července tam nastupuji na jeden rok do oddělení distribuce pro východní Evropu a Blízký Východ. Přijímací proces, do kterého se přihlásilo kolem 300 uchazečů o tuto pozici, se sestával z několika kol a konkurence byla opravdu veliká.

Po hodnocení všech přihlášek bylo 17 studentů z Velké Británie i Evropy, včetně mě, pozváno na první kolo pohovorů do centrály WB v Londýně. Den se sestával z několika skupinových aktivit, prezentace a rozboru jednoho z filmů této produkční společnosti a také z individuálních interview. Celý tento program trval asi pět hodin, ale nálada byla velice odlehčená a zástupci WB se ze všech uchazečů snažili dostat to nejlepší bez zbytečného stresování. Ještě ten večer jsem dostal zprávu, že jsem postoupil do finálního kola pohovorů a tak jsem za dva dny letěl do Londýna znovu. Tentokrát už zbyli jen 4 uchazeči a na programu byly jen dva další pohovory s vedoucími oddělení pro distribuci. Dalších pár dnů jsem sám sebe uklidňoval, že i když tuto práci nedostanu, tak celý přijímací proces, kterým jsem si prošel, byl skvělá zkušenost, která se mi bude hodit až se budu ucházet o další místo. K mému překvapení mi však dnes ráno zazvonil telefon a já dostal nabídku stát se na rok zaměstnancem světové jedničky v zábavním průmyslu.