Univerzitní život jako ""first class""

Po krátkých vánočních prázdninách jsem se do Yorku vrátila již 2. ledna 2014. V době, kdy si mí spolužáci z Open Gate ještě užívali volna, jsem se já již pilně připravovala na zkoušku z Probability 1, kterou jsou absolvovala 6. ledna.

Jelikož v Yorku začínal semestr až 6. , měla jsem možnost poznat campus v úplně novém světle. Malé náměstíčko ve středu campusu, kde je během semestru normálně frmol, bylo nyní liduprázdné, nejlepší místa v knihovně volná a po půlnoci byl dokonce i v našem domě klid. Tato zvláštní atmosféra klidu, pohled na hrstku magisterských studentů v knihovně a strach z nadcházející zkoušky ve mně navodili ideální náladu na studium. Zkouška nakonec proběhla až nečekaně hladce a já jsem dostala "first class", což je nejlepší možná známka.

V Economic Society, kde jsem byla zvolena jako International officer, jsme během uplynulých měsíců připravili mnoho různých akcí od besedy s potenciálními zaměstnavateli přes filmový večer až po přednášku o modulech, které si můžeme vybrat příští rok. Jelikož zde zastupuji mezinárodní studenty, rozhodla jsem se zorganizovat akci, kde by se mohli studenti ekonomie z různých koutů světa navzájem lépe poznat. Jako téma jsem zvolila "deskové hry" a právě ty budou naše seznamování zpestřovat.

V tomto semestru jsem byla vybrána do univerzitního volejbalového týmu, se kterým trénujeme dvakrát týdně. Mé nadšení z přijetí do univerzitního týmu bylo ještě znásobeno zjištěním, že naše trenérka je Češka, která v Yorku dělala magisterské studium. Avšak má to i nevýhodu: když se v tělocvičně ozývají české komentáře o špatné technice podání, je těžké se tvářit, že nepatří mně. Ačkoli jsou tréninky volejbalu mnohem náročnější než uvolněný kolejní netball, jsem velice ráda, že mohu reprezentovat svoji univerzitu v týmu složeném z mezinárodních studentů. Přestože mi přibyly dvakrát dvě hodiny týdně volejbalu, stále si najdu čas i na florbal, kde pomalu ale jistě formujeme stabilní tým.

 

V lednu jsem se přihlásila na roční mezinárodní výměnu do Kanady na příští rok, a po zvládnutí všech kol přijímacího řízení jsem nakonec byla vybrána, což mi udělalo nesmírnou radost. Příští rok strávím na University of British Columbia - Okanagan campus. University of York a UBC jsou partnerskými univerzitami, a proto budu moci v roce 2014/2015 studovat na nejlepší univerzitě v Kanadě a následující rok se vrátit do třetího ročníku zde v Yorku a zakončit své bakalářské studium.

Na začátku školního roku jsem si dala několik mimoškolních cílů na tento rok: začít studovat nový jazyk, pokračovat v rekreačních sportech a využívat možnosti univerzity. Věřím, že studiem francouzštiny a španělštiny, hraním volejbalu, netballu a florbalu, a získáním místa na UBC jsem své mimoškolní cíle splnila. Teď už zbývá jen ten školní - zakončit první ročník na univerzitě samými jedničkami neboli "first class". V lednu jsem udělala první krůček, teď na mě však čeká ještě 6 velkých kroků.