Třetí trimestr studia MA v Bathu

Poslední trimestr na BSU byl opět skvělou životní zkušeností. Potkal jsem spoustu zajímavých lidí a navázal nová přátelství.

To bylo také dílem díky nově založenému univerzitnímu basketbalovému týmu. Dohromady s dalšími studenty jsme se rozhodli založit nový basketbalový tým, jelikož ten předešlý se rozpadl nejen kvůli tomu, že by to předešlý tým nebral vážně, ale také protože zakrátko, kvůli špatné organizaci, prostě ukončili svou „basketbalovou kariéru“.

Naopak náš nově založený tým začal skvěle a myslím, že budoucnost BSU basketbalu je na slibné cestě. Nejenom že máme vynikajícího presidenta, ale i celá basketbalová rada je velice aktivní a zapáleně pracuje na společném cíli – dosáhnout dobrých výsledků v univerzitní basketbalové lize tento rok. Překvapivě se nám podařilo sehnat dva plné týmy, ženský a mužský tým a těšíme se na fresher’s fair, kde budeme nabírat nový členy. Slyšel jsem, že tento rok přijde na BSU hodně Američanů, tak doufáme, že přibude mnoho zkušených hráčů, jelikož konkurence v univerzitní soutěži je velmi vysoká a nám se bude hodit veškerá pomoc, co bude k dispozici.

O mém akademickém životě v Bathu – univerzitní život/zkušenost se opět o mnoho zlepšila, částečně díky nově postavené „state-of-art’ budově“, o které jsem mluvil v minulém blogu. Je to opravdu zajímavé dílo a já se nemůžu dočkat, až si to celé pořádně prohlídnu.

I když byla moje stáž kratší, mohu říci, že jsem se ponořil do světa školního managementu a implementace leadershipu. To mě přivedlo na myšlenku o mém budoucím povolání. Jednou bych chtěl pracovat ve skupině lidí, která by pracovala pro školy a vypracovávala jim kompletní hodnocení všeho a hlavně hodnocení leadershipu ve škole; a také by vypracovávala brožury o školní vizi a cílech – což jsou dvě věci, které jak se zdá převládají ve světě školního advertisingu a hodnocení.

Asi bych to raději dělal v Česku, jelikož vidím, že je to něco, co českému školnímu systému chybí. Také jsem změnil téma pro moji samostatnou studii. Namísto porovnání dvou historických vůdců, budu porovnávat mužské a ženské leadery a jejich způsob vedení lidí. Zatím, jak plyne ze všech výzkumů, které jsem četl, si vedou ženy ve vůdčích pozicích mnohem lépe.

Další akademický rok začíná v říjnu a už se nemůžu dočkat, až začnu pracovat na mé závěrečné MA disertaci.

Doufám, že si všichni užijete léto.