Time management je klíčem při souběžném studiu více škol

Nedostatek času. Všichni to známe, ale co s tím? Mě to dostihlo hned po pár dnech na vysoké škole. Hlavním důvodem je, že studuji dvě školy naráz, což je časově náročné. Jak jsem se k tomu dostal? Fakt, že chci studovat právo, bylo to jediné, co jsem věděl s jistotou, nevěděl jsem tedy kde. Jako první možnost se přirozeně nabízela Právnická fakulta Univerzity Karlovy, s časem jsem ale narazil na vysokou školu CEVRO institut, kde mě zaujal obor Právo v obchodních vztazích. Ten byl totiž spojen s jedním z mých oblíbených předmětů, ekonomií. Navíc mi CEVRO bylo doporučeno i bývalými spolužáky, kteří tam v té době studovali. Po úspěšném dokončení gymnázia Open Gate se čas krátil a já se musel rozhodnout. Jak jsem si vybral? Rozhodl jsem se vyzkoušet obě školy.

Mé první dojmy z CEVRO institut
Od prvních přednášek jsem si tuto školu zamiloval. Profesoři vyučují problematiku jasně, zábavně a v širších souvislostech. Panují zde partnerské vztahy nejen mezi žáky, ale také mezi žáky a učiteli. Díky menšímu množství studentů je zde plně možný individuální přístup. To vše vytváří příjemnou a pozitivní atmosféru.  Pozitivně mě oslovilo zejména skupinové řešení problémů na seminářích. Díky skvěle přizpůsobenému rozvrhu mám čas i na druhou školu.

Mé první dojmy z PF UK
Kdo studuje na právnické fakultě, určitě mi dá za pravdu. Historie této fakulty vám dá pocit výjimečnosti, a díky atmosféře na právnické fakultě se cítíte jako dobrý student jen po vkročení do této budovy. Výuka v mém případě probíhá ve čtvrtek a pátek. Občas je potřeba docházet i na sobotní semináře.  Studentů je zde samozřejmě mnohem více, to však neubírá na kvalitě studia. Kvůli vysokému počtu studentů nemůžu říci, že se znám se všemi perfektně, ale přesto si všichni navzájem pomáháme. Co se týká učitelů, ti velkoryse dávají prostor na jakékoliv otázky a přednášky dělají velmi obsáhlé. Navíc se snaží být dostupní i mimo rozvrh. Mohu říci, že oproti CEVRO institutu je na této škole mnohem více samostudia.

Kde budu pokračovat ve studiu? Na obou školách, nebo jen na jedné z nich? Upřímně jsem se ještě nerozhodl. V každém případě, nedostatek času je hlavním problémem souběžného studia na obou školách. Nemám tolik času, abych se mohl soustředit i na své koníčky. Proto si občas přeji, aby měl den více hodin. Myslím si, že efektivní time management bude nejlepším řešením a věřím, že až to dopiluji, nedostatek času nebude problémem.