Ticho před bouří

To je paráda! Bakalářská práce konečně odevzdána, uznána. Venku sluníčko, teplo…prostě léto. V televizi Mistrovství Evropy ve fotbale, na kterém sice už český tým chybí, ale pořád je na co koukat. Vidina následujících dvou volných měsíců zdá se být přímo úžasná. Jenže tak růžové to rozhodně nebude.

Sranda skončí přesně v neděli 10. července před půlnocí. V tu chvíli rozhodčí dopíská finálový duel letošního ME ve Francii a ze mě, poctivého diváka, se bude muset stát ještě poctivější student připravující se na státnice. Ty mě čekají hned první týden v září, a i když se zhruba 9 týdnů může zdát jako dlouhá doba, v případě trápení se nad hromadou poznámek čas uteče rychlostí blesku. Co se týče obhajoby bakalářky, mám motivaci navíc. Před pár dny byl zveřejněn posudek k mé práci, přičemž ji oponent vcelku chválí a navrhuje mi krásnou dvojku. Najednou cítím možnost obhajoby i na jedničku, sebevědomí vzrostlo jako rtuť v teploměru.

I když jsou prázdniny, navštěvuji školu. Autoškolu. Zatím mám za sebou dvě teoretické hodiny, příště si vyzkouším trenažer. Jako asi každý budoucí řidič se obávám jízd po městě, překonávání křižovatek atp.; zároveň se na to však těším. Máme skvělého učitele teorie, který oplývá bohatými zkušenostmi a vtipnými historkami o svých bývalých svěřencích. Takže každé pondělí od 16:00 do 18:00 mám o program postaráno.

Další plány na prázdniny? Brigáda. Výhodou je, že pracuji externě, tudíž mohu úkoly vypracovávat přes počítač a nemusím tak trávit čas cestováním či sezením v kanceláři. Volno na delší dovolenou rozhodně nebude, takže nic neplánuji. Ale rozhodně se nechystám jen učit se a pracovat. Jak se říká, nejlepší akce jsou ty nenaplánované, takže počkám, co přijde. Strávit léto zavřený v bytě a připravovat se na státnicové zkoušky by byl hřích.

V současné době sháním s kamarádem bydlení. Po čtyřech letech na jednom místě cítím potřebu změny, tak snad během léta narazíme na cenově i kvalitativně přijatelnou nabídku. Pevně doufám, že vše klapne dle mých představ, v září se stanu bakalářem a následně nastoupím do prvního ročníku magisterského oboru. Ale jsem realista, takže si v hlavě přehrávám i situaci, že by to nevyšlo. Nejspíš bych zůstal v Praze, kde bych pracoval a zároveň se připravoval na opravný termín státnic. Ale ono to vyjde, stačí si věřit!

Všem čtenářům tohoto textu přeji nádherné léto, klidnou dovolenou, pohodové prázdniny a nezapomenutelné zážitky.