Teplá zima

Zkouškové období prvního semestru navazujícího magisterského studia je úspěšně za mnou. Některé zkoušky jsem stihla absolvovat na konci semestru ještě před zkouškovým obdobím, tedy před vánoci.

Poslední týden školy jsem měla tak nabitý, že jsem ani nestihla stresovat, jak to u mě bývá zvykem. Musela jsem stíhat jak přednášky a cvičení, tak učení na dva zápočty a dvě zkoušky. Zbylé zkoušky jsem absolvovala v prvních dvou týdnech zkouškového období.
 
Poté, co jsem zkoušky tak rychle zvládla, jsem většinu času strávila tím, že jsem chodila na brigádu. Poslední týden zkouškového jsem prožila s kamarády na horách v Rakousku. Bylo tam moc krásně. Počasí nám vyšlo jako kdybychom si ho předem objednali, protože při cestě domů začalo pršet. Pro mě samotnou bylo lyžování v Alpách úplnou novinkou. Já, jakožto rodilé děvče z Podkrkonoší, jsem vždy lyžovala v Krkonoších. Když jsem si ale vyzkoušela lyžování v Rakousku v Zillertal aréně, nevěřila jsem vlastním očím ani nohám. Byla jsem ohromena nejen počtem sjezdovek v areálu, ale především jejich šířkou. I když organizátoři museli v jednu chvíli uzavřít kvůli silnému větru většinu sjezdovek, pořád se tam dalo skvěle lyžovat. Po této zkušenosti musím konstatovat, že lyžovat tady u nás, budu už jen v nouzi. Nebýt tak teplé zimy, neměla bych nejspíše možnost si to vyzkoušet. Takže děkuji, teplá zimo ;-).
 
Během zkoušek jsme si už mohli začít vybírat téma diplomové práce. Vybrala jsem si cca ze 130 nabízených témat bez dlouhého přemýšlení, jenže mi to téma nejspíše nebylo souzeno. Vedoucí práce mi návrh neodsouhlasila, takže jsem byla nucena zvolit si jiné téma. Nový vedoucí s novým tématem mi návrh naštěstí odsouhlasil, takže odteď budou mé myšlenky patřit především diplomce.
 
Držte palce, ať mi to myšlení jde. :-)