Téměř hotov – a téměř ženatý!

Začátek semestru byl dosti rušný. Několik dní před zahájením školy jsem začal pracovat jako programový asistent v oddělení studijních záležitostí. V rámci této role pomáhám ostatním studentům v otázkách registrace, studentského života, či jiných oblastí. Jelikož celé oddělení je velice různorodé a kolektiv příjemný, práci si velice užívám.

Mé předměty jsou opět fascinující. ‚Řídit se podle hvězd‘, předmět zabývající se různými výzvami v oblasti řešení konfliktů, obzvláště vyniká. Náš profesor má zhruba 20 let zkušeností z mnoha projektů a pozic v rámci Organizace spojených národů. Kromě toho je však také vtipný, dokáže efektivně zapojit celý seminář, je věcný a skromný, a neváhá s námi sdílet mnoho osobních zákulisních historek. Zatím jsme se detailně zabývali konflikty v Alžírsku, Sýrii, Súdánu/Jižním Súdánu a Severním Irsku. Můj další oblíbený předmět de facto není předmět; je to závěrečný projekt. Závěrečné projekty jsou výzkumné projekty zpracované studenty druhého ročníku pro různé klienty. Já a můj tým společně pracujeme pro ministerstvo vnitra Spojeného království na problematice mezinárodního organizovaného zločinu. Můj výzkum se soustředí na obchodování s drogami v Guinea-Bissau a zranitelnost státu vůči mezinárodnímu organizovanému zločinu v západní Africe. Zatím je to velice naplňující.

Co se týče poutavých akcí, za nejzajímavější bych považoval oběd s Garym Kasparovem; rozmanitou večeři Chuť Afriky; nebo dva dny, které v dubnu strávím přímo v divizi mírových operací OSN pro Asii a Blízký východ v rámci výběrové iniciativy pořádané Kolumbií a pojmenované ‚Den v OSN‘.

Co mi však nejvíce leželo v hlavě posledních pár týdnů, je moje nadcházející (již velice brzy!) svatba v Kalifornii. Přestože to je určitě jedna z nejkomplexnějších logistických událostí, které jsem kdy pomáhal organizovat, celý proces je nesmírně vzrušující a já už se nemohu dočkat, až do toho - jak se tu běžně říká - ‚praštíme‘. Doufejme, že se počasí vydaří!