Světlo na konci tunelu

Od listopadu do konce února se toho moc nezměnilo. Školní hodiny stále probíhají online a všechny dny se spolubydlícími stále trávíme hlavně doma. Překvapivě teplé únorové počasí nám ale umožňuje chodit na procházky do parku, který máme hned vedle ubytování, a který je tak přeplněný lidmi, až se zdá, že je všechno normální a žádná pandemie neexistuje.

Tenhle semestr jsem si vybrala zajímavý předmět, a to Business Chinese. Našim úkolem je vymyslet společnost, která bude operovat v Číně a během pár měsíců se dozvíme plno informací o business etiketě, naučíme se, jak fungují profesionální vztahy s čínskými zákazníky, jak vytvářet reklamy a propagovat své produkty, a budeme schopni porozumět smlouvám, výročním zprávám, apod. Celý tenhle předmět se vyučuje v čínštině a i přesto, že jsem zatím měla jen pár prvních týdnů, je to velmi náročné a už jsem se stihla naučit mnoho nových užitečných výrazů a frází.

Další dobrá zpráva je, že jsem byla přijata na magisterské studium HRM & Industrial Relations na Manchester Alliance Business School. Je fajn mít plán do budoucnosti a už se těším na tuhle novou životní kapitolu.

Koronavirová krize se v Anglii začíná obracet k lepšímu, očkovací systém úspěšně funguje a tenhle týden byl oznámen plán na pomalé rozvolňování dosavadních opatření, které začne v dubnu. Sociální sítě se tak okamžitě zahrnuly pozvánkami na různé akce, lidé si začínají rezervovat místa do restaurací a nakupovat nové oblečení. Tohle oznámení dodalo mnoha lidem energii, a teď už stačí jen pár měsíců vydržet :)

Světlo na konci tunelu
Světlo na konci tunelu