Studium v zahraničí

Malinké americké školy se pyšní volností výběru předmětů, kdy si každý student může jít za tím, co ho baví, a zároveň prozkoumat mnoho různorodých disciplín.

Na studium bakaláře máme dlouhé čtyři roky, a abychom splnili požadavky jednoho oboru, nám stačí kredity za rok a půl studia (kdybychom všechny povinné předměty naskládali vedle sebe). Nabízí se tedy spousta možností jak využít zbylý čas a kredity. Díky tomu, že jsem na školu nastupovala s jasnou myšlenkou, co chci studovat, jsem se rozhodla využít třetí ročník ke studiu v zahraničí na dvou prestižních programech.

Podzimní semestr jsem strávila spolu se čtyřiceti dalšími studenty na speciálním programu zaměřujícím se na Evropskou unii v německém Freiburgu. Nejenom že jsme dopodrobna probrali historii, strukturu a současné výzvy evropské integrace, ale také jsme během programu procestovali devět zemí EU. Během našich cest jsme navštívili nespočet institucí, agentur a organizací, s jejichž zástupci jsme probírali současná témata a měli šanci se zeptat na jakékoli otázky. Nejzajímavější mi přišla setkání s Velvyslanci Ruské federace a Turecka při EU.

Můj jarní semestr strávím v chilském Santiagu na Katolické univerzitě, která je hodnocena jako jedna z nejlepších v celé Latinské Americe. Zatímco můj první semestr se zaměřoval na studium mezinárodních vztahů, druhý semestr se budu soustředit na studium fotografie a žurnalistiky.

Takže i když je studium na maličké americké liberální škole plné možností, vyrazit pryč z její bubliny se určitě vyplatí. Člověk se tak ponoří do dvou různých světových jazyků, doopravdy zažije jinou kulturu a získá novou perspektivu, díky které udělá svoji domovskou univerzitu zase o něco bohatší.


Studium v zahraničí
Studium v zahraničí