Studium?

Pokud se mi poslední semestr zdál zvláštní, tak pro tento nemám slov. Málokdo na začátku očekával, že se pandemie takto protáhne, a vlastně, že budou potřeba ještě drastičtější opatření. Po posledních měsících už se ale člověk ani moc nediví.

Aktuální semestr tudíž trávím doma v Česku – školy jsou stále zavřené, i když v Británii již brzy otvírají, ale samozřejmě pojedou zase v omezeném režimu – toho se už v tomto akademickém roce asi nezbavíme. Když jsem jel na Vánoce domů, očekával jsem, že asi za měsíc zase pojedu zpět, i když třeba s karanténou a testem. Člověk by si skoro řekl, že již nelze cestování o moc víc omezit, ale to by se zase spletl – pro aktuální cestu do Anglie bych potřeboval jeden test tady u nás, což by problém nebyl, a po příletu další dva testy a karanténu, což už se celkem prodraží. A to mám ještě štěstí, že nemusím karanténu trávit v hotelu, což se vzhledem k aktuální situaci vlastně může kdykoliv stát. Jelikož na cestu zpátky by podmínky byly podobné, je logické že člověk nějaké cestování moc neplánuje. Ještě ale není všem dnům konec, a možná stihnu alespoň konec semestru – uvidíme co se bude dít po velikonočních prázdninách, které máme třítýdenní a začínají na konci března. Většinou mám plány dlouho dopředu, letos jsem ale donucen plánovat takříkajíc ad hoc.

Obecně nám bylo potvrzeno, že zbytek tohoto semestru se ponese v podobném duchu jako ten předchozí (o kterém jsem psal v minulém blogu), a tak asi nezbývá, než to zase ještě nějak zvládnout a doufat, že v září už bude vše při starém (vždy jsem byl optimistou) – nutno podoktnout, že v Británii k tomu mají poměrně slušně nakročeno, a tak se snad máme na co těšit.