Sportovně-zkouškové prázdniny a třetí semestr

Ve třetím semestru se u nás obvykle nevyučuje a probíhají zkoušky. Tento rok jsem měl šest zkoušek ve dvou týdnech, díky čemuž byl zkouškám předcházející měsíc či dva celkem vysilující. Předměty, které jsem v tomto ročníku měl, byly: Teorie řízení, Finance a finanční management, Letecké konstrukce, Matematika (komplexní analýza), Systémové inženýrství v letectví a bezpilotní technologie.

Zkoušky byly tento rok vměstnány do prvních dvou týdnů třetího semestru, tj. na konci dubna, přičemž obvykle bývají v polovině června. Důvodem k tomu byl šestitýdenní skupinový projekt, ve kterém skupiny o cca 22 členech, pracovaly na řešení zadaného konceptu. Má skupina pracovala na konceptu atmosférického letounu pro Saturnův měsíc Titan, který by měl shromažďovat množství vědeckých dat o povrchu a atmosféře tohoto zatím stále ne příliš prozkoumaného nebeského tělesa. Díky tomuto projektu jsem mimo jiné ocenil, jak je důležitá efektivní spolupráce a komunikace při práci ve větším technickém týmu.

V tomto semestru jsem také dokončil svůj první olympijský triatlon v čase 2 hodiny a 37 minut, což je přibližně čas, který jsem si jako začátečník vytyčil. Až čas dovolí, chystám se na další závody a doufám, že se mi podaří svůj čas vylepšit. S univerzitním hokejovým týmem se nám podařilo zvítězit v kategorii v britském univerzitním mistrovství a náš florbalový tým taky zaznamenal úspěch, když se stal neoficiálním univerzitním šampionem v meziuniverzitním turnaji konaném na Warwick university.

Celkem vzato to byl rozmanitý semestr plný různých zážitků a momentálně se již těším na léto.