Přitvrzuje.

V Edinburghu nám konečně začíná jaro, což by obvykle znamenalo, že své dny budu trávit v nejbližším parku nebo na procházkách po městě (a okolí). Tento rok je každopádně všechno trochu jinak, jelikož jsem minulý pátek oslavila konec svého pořádného studentského života a v pondělí začala svou první plno-úvazkovou praxi—takže sbohem bohémský živote, vítej dospělosti! Ještě před pár týdny jsem si utahovala z kamarádů, kteří již pracují a chodí spát před půlnocí, ale teď sama usínám v jedenáct a probouzím se v sedm ráno (nebo se alespoň snažím s pomocí minimálně čtyř budíků).

Organizace, ve které jsem na praxi, se jmenuje Multi-Cultural Family Base a pracuje převážně s menšinovými dětmi a rodinami nebo rodinami, kteří jsou noví migranti, uprchlíci nebo žadatelé o azyl. Přestože jsem si nikdy nemyslela, že bych chtěla pracovat s dětmi, tato praxe pomalu, ale jistě mění můj názor. Práce s lidmi, kteří patří do nějaké z menšinových skupin, mě vždycky zajímala, takže si myslím, že to budou dobré tři měsíce. I když začátek praxe byl poněkud pomalý a vesměs jsem neměla na práci nic jiného, než studovat teorii, která se této práce týká, pít čaj a psát tento článek, ostatní studenti mě varovali, že si to mám užívat, dokud můžu, protože se to brzo změní. A měli pravdu, protože ve středu jsem dostala svůj první případ, což znamenalo, že jsem se celý den topila ve dvou přetékajících složkách, abych se s ním pořádně seznámila. Musím říct, že po přečtení všech dokumentů se už nemůžu dočkat, až svého klienta potkám a začnu s ním pořádně pracovat.

Mimo praxi jsem se také přihlásila na dobrovolný kurz nabízený naším univerzitním Residence Life (ResLife) departmentem, při kterém studenti mají šanci dozvědět se více informací o ‚Warden‘ pozici. Každá univerzitní kolej má jednoho Wardena, který se stará o blaho studentů, šéfuje týmu Resident Asistentů (RA) a má přímý kontakt s centrálním ResLife týmem. Já budu mít šanci účastnit se schůzí, navštívit různé univerzitní koleje a pobavit se se všemi Wardeny, ale na co se těším nejvíce, je možnost vést pohovory se studenty, kteří se hlásí o RA pozici pro příští rok vzhledem k tomu, že jsem měla v životě hodně pohovorů, ale nikdy jsem nebyla ten člověk, který by interview vedl. Jelikož se pomalu blížím ke konci třetího ročníku a brzy budu muset začít přemýšlet o přihláškách na magisterská studia, tento kurz mi připadal jako dobrý nápad, kdybych se rozhodla zůstat v Edinburghu a chtěla se ucházet o tuto pozici. Podobně jako Resident Asistenti dostávají slevu na ubytování, každý Warden dostane vlastní byt zadarmo, což by mi ohromně pomohlo při financování magisterského studia. 

A teď, když jsem vás plně zasvětila do svého (děsivě) dospěláckého života, budu se muset rozloučit a jít pracovat na (děsivě) dospěláckých věcech!