Přemýšlím o disertačce

Prázdniny skončily a já se celý natěšený na nové předměty a příhody vrátil do Bathu. Tento rok žiju se stejnými spolubydlícími, ale v jiném domě. Jsem s ním zcela spokojen a jsem rád, že konečně bydlím v tradičním anglickém studentském ubytování. Na společném bydlení si nejvíc užívám fakt, že v podstatě vše děláme společně (vaření, párty, úklid, učení).

První semestr bude, nebo spíš už je, ten nejnáročnější z druhého ročníku. Do začátku prosince musím ještě dopsat několik větších esejí, dodělat pár prezentací a připravit se na jednu přednášku, kterou povedu se spolužákem. Také se nyní soustředím na „placement“, což je v podstatě stáž, kterou si musím co nejdříve sehnat a odpracovat celkem 140 hodin. Co se počasí týče, je tu v podstatě lépe než v Česku. Rozhodně tady nepršelo tak, jako toto léto v Čechách. Sluníčko zde ještě občas krásně svítí, začíná však už pěkně přituhovat a teploty se pohybují mezi 14 – 6 stupni.
Jak jsem se již zmínil v předešlém příspěvku, tento rok mám také předmět „Čarodějnictví“. Tento předmět si užívám nejvíce ze všech předmětů. Poměrně často se v rámci tohoto předmětu bavíme o území dnešního Česka. V průběhu tohoto semestru se zaměřujeme na soudní procesy v 16. a 17. století a musím říct, že je to něco neuvěřitelného. Příští týden budu odevzdávat jeden větší projekt, založený na mém výzkumu jednoho ze soudních procesů, který vyústil v upálení 26 žen a 4 dívek. V současné době také začínám přemýšlet nad tématem mé disertační práce. Rád bych se zabýval buď čarodějnictvím, nebo historií kouzelníků v 17. a 18. století. Na to mám však ještě spoustu času, takže není kam spěchat.
Jako každý rok, i toto září proběhl fresher’s week, což je tzv. týden nováčků. V průběhu tohoto týdne všichni „prváci“ poznávají město Bath a všechny místní podniky a vyhlídky. Tento rok jsem však již „druhák“ takže jsem prováděl studenty po městě a podělil se s nimi o cenné informace o městě a životě v Bathu. Připomnělo mi to, jak rychle ten čas letí a že bych se nejraději vrátil o rok zpátky a užil si celý první ročník znovu od začátku.