Předvánoční shon

Stejně jako každý rok touto dobou začíná zmatek kolem nás. Důvodem jsou dětmi tak oblíbené Vánoce a vánoční svátky. Rodiče se snaží najít ty nejkrásnější dárky, které by jejich ratolesti potěšily.

Nejen rodiče ale hledají dárky, jsou tu i ostatní, jako například kolegové v práci, kamarádi, studenti… Ti všichni by rádi potěšili osoby, jež jim jsou blízké. V obchodech tedy začíná být zmatek, spousta lidí, spousta hluku a nepříjemná stresová atmosféra. Jak ráda vzpomínám na krásné slunečné letní dny! Bohužel, na to v listopadu mohu opravdu jen vzpomínat, ale už teď se mi po tom stýská, a to ještě ani nezačala pořádná zima. Stejně jako na ostatní doléhá stres, ať už je způsoben čímkoli, co je spojené s koncem roku, i na mě tento stres doléhá. Pomalu, ale jistě mu začínám propadat. Začínám zmatkovat jak s výběrem dárků pod stromeček pro své nejbližší, tak s blížícím se koncem prvního semestru navazujícího magisterského studia.

Patřím k těm studentům, kteří na školu nekašlou, ale tak trochu patřím i ke studentům, kteří se s blížícím se koncem semestru začínají stresovat. Seminární práce a úkoly, které nám ve škole zadali, už jsem naštěstí splnila. Teď mě čeká příprava na zápočty a na zkoušky. To je pro mě to nejméně oblíbené období během studia, ale je mi jasné, že bez toho bychom se neobešli. Od státních závěrečných zkoušek jsem se v podstatě nemusela nic učit. Můj mozek nejspíš trochu zakrněl a já budu mít co dělat, dostat všechny ty nové informace, získané během semestru, do hlavy. Můj stres ale nebude určitě tak šílený jako před státnicemi. Velikým plusem je, že v tomto zkouškovém období se budu snažit zvládnout předměty, které jsou mi blízké a celkem zábavné. Doufám, že vše zvládnu a pokročím do dalšího semestru.

Následující semestr bude, alespoň pro mě, zajímavější. Měli jsme nějaký čas na výběr studijního směru, kterým se budeme chtít vydat během dalšího studia. Připadá mi to jako skvělá příležitost věnovat se předmětům, které jsou pro mě zajímavější. Jsem ráda, že mám možnost volby. Vybírat jsme si mohli celkem ze čtyř studijních směrů. Vybrala jsem si studijní směr obchod a marketing. Důvodů pro tuto volbu jsem měla hned několik. Marketing je oblast, která mě velmi zajímá, ale netroufla jsem se mu věnovat naplno. Nebyla jsem si totiž jistá, zda je to směr, kterým bych se chtěla v budoucnu vydat. Vždy mě více zajímalo řízení (fungování) podniků a jejich finanční možnosti. Když mám nyní možnost zkombinovat obojí, byla pro tento směr jasná volba. Dalším plusem zaměření je, že budu mít větší možnost uplatnění na trhu práce. Pokud budu mít širší znalosti, nabídne se mi i více možností. Nebo v to alespoň doufám.