Prázdniny. Od slova prázdno?

Pamatuji si, jak jsem před rokem překládal článek od Waltera Isaacsona (CEO Aspen Instiute a mimo jiné autor biografie Steve Jobse). Článek začínal tím, že v minulosti byly léta k odpočinku. Nyní jsou ale léta k práci. Asi je na tom něco pravdy. Na druhou stranu jsem v létě neměl opravdovou dovolenou ani nepamatuji. Ale to nevadí! Dějí se pořád zajímavé věcí a to je důležité!

1. Pearson!
Pearson je mezinárodní FTSE 100 společnost se sídlem v Londýně, ale hlavním trhem v Americe. V Pearsonu jsem se zapojil na léto do Data Analytics and Visualization (DAV) týmu. Musím říct, že i přes to, že Pearson má 37 tisíc zaměstnanců, atmosféra je tu vážně dobrá a sblížíte se s lidmi ve svém týmu celkem bez problémů (na rozdíl od některých českých společností, pro které jsem pracoval a které neměly ani 200 zaměstnanců).
Náš tým je také příjemně mezinárodní: v týmu sedmi lidí máme jen dva lidi z Britských ostrovů a takovou atmosféru mám obecně radši než ve vcelku britském Oxfordu (alespoň co se týče bakalářského studia; v koleji s více než 100 lidmi máme méně než 10 mezinárodních studentů). Navíc Pearson má asi ty nejhezčí kanceláře, v jakých jsem kdy byl! Posuďte sami, tohle je cool:

(A ano: dostal jsem Mac. Zamiloval jsem si jej. Promiňte Windows.) V Pearsonu jsem se naučil spoustu nových věcí a chrlí na mě nové věci každý den, ale je to všechno hrozně zajímavé: D3, Python, ElasticSearch a v budoucnu asi i Hadoop a Hbase. Jinak se na mě vztahuje NDA, takže nemůžu bohužel moc říci na čem pracuju.

Ale důvod proč jsem zmiňoval, že Pearson je mezinárodní, jsem ještě neprozradil: Pearson mi v srpnu platí cestu do Bostonu do jejich americké kanceláře! Takže se rozhodně mám ještě na co těšit!

2.  Samostatné projekty
Přes rok jsem se oddával asi moc online kurzům na Coursera.org, kde jsem dokončil již 4 kurzy (Introduction to Finance, Computing for Data Analysis, Data Analysis a Social Network Analysis). Coursera pořád rozšiřuje nejen množství kurzů, které si člověk může uložit—nyní už téměř 400!—ale také jak budete kurzy procházet: například Social Network Analysis mimo singature track nabízela i programming option, které jsem si obojí napařil a nakonec i pokořil. Přes léto pokračuji v nějakých kurzech, ale na druhou stranu by se to asi nemělo přehánět.

3. Cestování!
Nejen prací a vzděláváním je člověk živ a tak jsem si dopřál pár dní, kdy jsem neměl (moc) věcí na práci a konečně jsem se dojel podívat do Cambridge, což, musím přiznat, je vážně nádherné město. Taktéž jsem se podíval po Londýně. Jediný problém těchto mých výletů je, že jsem tahal cca 35 kilo s sebou všude, protože jsem neměl stabilní místo na bydlení. Alespoň už vím, proč je právo na přístřeší základní lidské právo. (Ne, že mě bude někdo brát vážně!). Taktéž jsem viděl Regent’s park a jiné krásy Londýna jako třeba Sherlockův dům a viděl jsem se se spoustou kamarádů, které  jsem už dlouho neviděl. A to mě toho ještě spousta čeká.

Zkrátka tohle budou ještě zajímavé prázdniny.

Prázdniny. Od slova prázdno?
Prázdniny. Od slova prázdno?