Poznávání se skrze nový koníček

Po mámině smrti se mnoho věcí změnilo. Jedna z nich byla, že jsem začal přehodnocovat můj život, co je pro mě důležité a co dělám, jenom kvůli tomu, že bych to dělat měl. Byl jsem bez cíle a hledal jsem jiskřičku energie a zápalu do mého života. V průběhu tohoto hledání jsem zjistil, že se chci vydat do divoké džungle digitální práce, přesněji řečeno live streaming - přímý přenos.

Live streaming je proces, kdy člověk je před kamerou a mluví s lidmi skrze zprávy s minimálním zpožděním. Je to celé o emocích, o vytváření spojení s diváky, které nevidím, ale oni vidí a slyší všechny moje reakce na jejich komentáře. Je to práce se skvělým uspokojením a také s feedbackovým systém, protože diváci okamžitě odpovídají na cokoliv, co vidí na svých obrazovkách. Většinou streamuji video hru, kterou hraju, k tomu poskytuji komentář a zároveň mluvím s diváky.

Očekával jsem, že to bude docela pohoda. Koupím mikrofon, web kameru, zapojím počítač a začnu streamovat. Neměl jsem nejmenší tušení, jak obtížné je stream připravit z technické stránky a to ani nemluvím o divadelním aspektu. Musel jsem se naučit, jak se kódují a dekódují videa a jejich veškeré nastavení i jaké různé kódovací systémy lze použít. Po hodinách nacházení toho “pravého” nastavení pro jednu hru, jsem se cítil jako vítěz, když jsem to našel. Jenže pro jinou hru? Je potřeba mít jiné nastavení a celý proces začít odznovu. A pořád je mnoho, co zlepšit, což mě přivádí k…

… jak se stát úspěšným streamerem. Není žádný návod, podle kterého se vydat. A i úspěch nabyl jiného proměnlivého významu. Pro mě úspěch je, když divák řekne “dobrá práce” nebo “doopravdy si užívám tvůj stream”. Naplňuje mě to pocitem dobře odvedené práce, i když je to pouze jeden člověk v mnoha hodinách. Jeden ze zajímavých bodů je, se naučit objevovat se na kameře. Jak každý pohyb je nahráván kamerou, začínám si uvědomovat, co říkám, co dělám a jak moje tělo gestikuluje. Zhlédnout se a přizpůsobovat se, abych se správně prezentoval na kameře, je skvělá zkušenost, ze které se neustále učím.

Pointa příběhu je zkoušet nové věci, i když mohou vypadat směšně nebo lehce v očích ostatních lidí. Otevřený člověk se vždy může mnoho naučit, a pokud hledáte sebezlepšení a dáváte aktivitám svých 100%, tak najdete hloubku v místech, kde jste ji nečekali.