Poslední týdny na Harvardu

V posledních týdnech na Harvardu se toho událo skutečně velmi mnoho: navštívil nás na právnické mj. Steven Hawking, dokončila jsem svou diplomovou práci, prošla zkouškovým obdobím, zašla si na divadelní hru s Jessicou Lange na Broadwayi, zaletěla s McKinsey na prodloužený víkend do Francie, poté se jela podívat s kamarády na Cape Cod a zakončila to promocemi se Stevenem Spielbergem a Sarah Jessicou Parker a týdenním výletem s rodinou do New Yorku.

Byly to opravdu neskutečné poslední týdny - které snad reprezentují celý rok na Harvardu. Moje konečná bilance je taková, že v žádném případě nelituji mého rozhodnutí nastoupit na Harvard. Je to mimořádná škola, která shromažďuje pod jednou střechou lidi neskutečného talentu a úspěchu. Díky prestiži harvardské právnické, škola také skýtá rozmanité příležitosti. Říká se, že Harvard je pro vůdce a musím potvrdit, že je tomu skutečně tak. Moc a peníze se zdají být těmi hlavními komoditami, které škola nejen přitahuje, ale i produkuje. Bohužel však musím také říci, že jsme nebyli tolik vedeni ve stopách velikánů, kteří se snaží či snažili změnit svět k lepšímu právní formou či reformou, ale ve stopách korporátního práva. Vtipy ve smyslu „ užívejte si života, protože dalších 10 let nebudete moci“ se staly cliché doprovázené nelehkým smíchem. Harvard je jednoduše korporace, která je závislá na bohatých a štědrých alumni a proto tedy není ani tak překvapující, že drtivá většina absolventů nastupuje do těch nejlepších právnických firem, kde je nástupní plat v sedmimístných číslech.

To naštěstí neznamená, že my, co jsme zaměřeni spíše na veřejné mezinárodní právo a lidská práva, nenajdeme na Harvardu podporu. Právě díky této podpoře také strávím příštích 12 měsíců jako, fellow’ u britské neziskové organizace Legal Action Worldwide (LAW). Budu tedy do Vánoc pracovat v Londýně pro LAW a také Hickman and Rose -- právnickou firmu, která se specializuje mj. na lidská práva -- a po novém roce se přestěhuji do Ženevy, kde budu pracovat například na věcech, které souvisí se Spojenými národy. Určitě mě čeká zajímavý rok.

Tímto bych chtěla velmi poděkovat nadaci manželů Kellnerových. Jsem opravdu vděčná za jejich pomoc, která mi umožnila dokončit studium jak ve Velké Británii, tak ve Spojených Státech.

Tak tedy ještě jednou děkuji a přikládám pár posledních fotek z Ameriky.

Poslední týdny na Harvardu
Poslední týdny na Harvardu
Poslední týdny na Harvardu
Poslední týdny na Harvardu
Poslední týdny na Harvardu
Poslední týdny na Harvardu
Poslední týdny na Harvardu