„Poslední semestr studia – konec studentského života?!“

Vánoční svátky utekly jako voda a je tu opět zkouškové období.

Tentokrát o něco těžší, jelikož ve škole se rozhodli, že nám státní závěrečnou zkoušku rozloží na 2 části. První část zkoušky z mikroekonomie a makroekonomie se koná v termínu leden/únor 2015. Druhá část zkoušky z oborových předmětů se bude konat v červnu 2015.

Co se týká běžného zkouškového období je to pro mě období stresu a snažím se mít vše co nejdříve hotové. Tak se stalo i nyní – vše, včetně teoretické části diplomové práce, jsem stihla do 2. zkouškového týdne. Za další dva týdny mě čekala Státní závěrečná zkouška z ekonomie, na kterou jsem se opravdu pečlivě připravovala, a nakonec vše dobře dopadlo a jsem „poloviční inženýr“. 

Ani jsem se nenadála a začal letní semestr – nejspíš můj poslední semestr. Přepadla mě lehce nostalgická nálada, že už ten „krásný“ studentský život opravdu skončí. Trochu se ve mně pere, co chci vlastně po škole dělat – jet do Anglie, začít hned po škole pracovat v ČR? Nerada bych se zahrabala v nějaké firmě v ČR a uzavřela si vrata k práci v zemích EU. Snažím se tedy pilovat angličtinu, abych obstála na dnešním vysoce konkurenčním trhu práce. Pokud v dnešní době nemá člověk známé, je opravdu nutné být schopný a mít určitou přidanou hodnotu oproti ostatním. A dost už o práci.  Nyní je mým nejdůležitějším úkolem napsat úspěšně praktickou část diplomové práce, což znamená počítat, počítat a počítat.