Poslední semestr

Jak čas běží, pomalu ale jistě se blíží i konec mého studia na vysoké škole. Letošní zima (dá - li se tomu tak říkat) uběhla jako voda v řece, že jsem si ani nestačila uvědomit náhlý příchod jara.

Zkouškové období zimního semestru jsem překonala vcelku bez problémů a relativně brzy, tudíž mi zbylo dostatek času, abych se během čtrnácti dnů stihla připravit na lednovou státní zkoušku z ekonomiky. Pevné nervy a snaha splnit si vše co nejdřív se mi vyplatila. Sice s trochou štěstí, ale přece, se mi podařilo zdolat naše profesory mikroekonomie a makroekonomie na jedničku.

Poslední semestr mi oproti předcházejícím přijde nějak podivně klidný, a co se týče docházky do školy, nějak časově méně náročný. Což mi docela vyhovuje, neboť mám čas jak na zábavu, tak na povinnosti. Nejvíce času mi teď zabírá psaní diplomky, při kterém se občas cítím na pokraji svých sil. Vzhledem k tomu, že s angličtinou nejsem moc velký kamarád, si jí momentálně díky platebním systémům v zemích Evropské unie užívám ažaž. Teď si od psaní dávám na pár dní krátkou pauzu a spíše hledám data k praktické části, z čehož začínám být malinko nervózní. Sice se říká, že na internetu najdu všechno, ale jak tak na to koukám, není tomu tak. Teď mi nezbývá nic jiného než chvilku popřemýšlet a sestavit si nový koncept praktické části z toho, co mám k dispozici tak, aby to bylo pro případné budoucí čtenáře alespoň trochu zajímavé.

V posledních dvou měsících mého studia mě čeká nejen učení se na zkoušky a červnový zbytek státnic, ale i soustavné hledání zaměstnání, abych mohla plynule přejít ze školních povinností na ty pracovní. Představa, že už nebudou žádné 4měsíční prázdniny, je trochu smutná, ale na novou etapu svého života už se těším jak moji synovci na Ježíška. I když je Praha velká, vzhledem k počtu vysokých škol, na kterých se přednáší a státnicuje z obdobných předmětů jako na naší škole, se obávám, že během června a prázdnin bude o místa docela boj.

Takže doufám, že se mi do června podaří nějaké to pěkné místečko sehnat, že 18. dubna odevzdám na katedru svou diplomovou práci a na závěr úspěšně splním státnice, po kterých se pak budu těšit na tu úžasnou atmosféru promocí v kostele sv. Šimona a Judy.

Přeji krásné jarní dny, pěkné Velikonoce a mnoho úspěchů .