Poslední měsíce přede mnou

Devět měsíců v práci mám za sebou a pomalu se blížím do finále své stáže. Za poslední měsíce se toho moc nezměnilo, snad jen to, že jsem si v práci ve všech ohledech jistější a vše dokážu zvládnout mnohem rychleji a efektivněji než na začátku.

Také pomalu, ale jistě, získávám mnohem větší vhled do filmového průmyslu, od vlastní znalosti filmů, kterých jsem za uplynulý rok viděl opravdu dost, až po různé finanční trendy v prodeji vstupenek nebo oblíbenosti 3D formátu. Má práce se totiž skládá z velké části pouze z čísel, která obdržíme od všech teritoríí a na nás v Londýně pak zůstává tato data nějak interpretovat a sestavit analýzy, které výše zmíněné trendy potvrzují  nebo vyvracejí.
Práce naštěstí nebyly pouze analýzy a reporty a já měl v posledních měsících také šanci navštívit několik velice zajímavých událostí, z nichž největší byla určitě možnost navštívit Leavesden Studios (otevřeny tento rok po velké rekonstrukci, největší filmová studia v Evropě). V těchto studiích se natáčela většina záběrů ze série o Harry Potterovi a jednotlivé scény, kostýmy, modely a rekvizity jsou nyní součástí dechberoucí výstavy. Já nejsem až tak velký fanda těchto filmů, ale vidět na vlastní oči, kde jejich tvůrci několik let pracovali a jaké obrovské množství času a úsilí museli do všech kulis a rekvizit vložit bylo opravdu zajímavé.
U WB mi zbývají už jen tři měsíce a tak doufám, že z nich ještě dostanu co nejvíc to půjde. Na druhou stranu už se také docela těším na prázdniny a snad ještě víc na to, až budu od září zase student.