Poslední měsíce před odevzdáním bakalářky

Jak jsem již zmiňoval v mém posledním příspěvku, poslední rok na univerzitě se celý točí okolo bakalářské práce. Kdykoliv přijdu do knihovny, je tam spousta studentů, kteří pracují na bakalářce; někteří tam dokonce i spí.

 I když už jsem začal psát, tak stále ještě dělám ‚výzkum.‘ Nejdřív to vypadalo celkem strašidelně, když si člověk představil do jaké míry a hloubky musí být bakalářka vypracována. Až po pár prvních dnech stresu a zmatkování jsem si uvědomil, že se zas tolik toho neděje a začal jsem si práci na své poslední akademické práci i užívat, jelikož po tomto školním roce už vysokou školu opustím a ponořím se do života pracujících. Začal jsem také přemýšlet, co budu dělat, až škola skončí. I když se mi vyhlídky na práci zamlouvají, rád si pohrávám s myšlenkou, že bych se ještě před prací zapojil do nějakého  internshipu.

Dnes jsem se zúčastnil pohovoru v kariérním oddělení u nás na škole, kde se nabízely pracovní nabídky pro LSC (langure study centre). Tato nabídka se mi velice zamlouvá a přemýšlím o tom, že bych se o toto místo začal ucházet. Nejen, že by mi to dalo skvělé potřebné zkušenosti, ale také by se taková pozice dobře vyjímala na mém CV. Kromě školních povinností jsem se také věnoval trochu dobrovolnictví. To je tak zhruba celých několik měsíců shrnutých dohromady, jelikož škola je velice náročná a na ostatní věci nezbývá moc čas.